Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – Nowa Estetyka Wrocław

Modelowanie konturów twarzy bez skalpela

Wolumtria twarzy – wskazania

W konsekwencji postępujących procesów starzenia dochodzi do osłabienia mięśni twarzy, zwiotczenia skóry i stopniowego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej (tzw. poduszeczek tłuszczowych) – szczególnie w okolicy kości policzkowych, jarzmowych i skroni. Skóra, która traci na objętości, z łatwością poddaje się sile grawitacji, pogłębiając zmarszczki i bruzdy: bruzdy nosowo-wargowe, efekt twarzy marionetki, zmarszczki palacza (nad górną wargą). Efekty te to tzw. piramida starości – twarz nabiera kształtu odwróconej litery V. Cienka skóra wokół oczu odsłania cienie i zapadnięcia “doliny łez” (bruzdy pod oczami) przez co twarz wygląda na smutną i zmęczoną, coraz bardziej zauważalne są oznaki niewyspania.

Lifting wolumetryczny przywraca utraconą objętość tkanki – twarz staje się bardziej kształtna, a zapadnięcia wypełnione. Możliwe staje się odwrócenie widocznych efektów starzenia. Wolumetrię kwasem hialuronowym stosować można do poprawy owalu twarzy, wypełnienia skroni i kształtu kości policzkowych oraz w okolicach linii żuchwy.

Wolumetria fibryną bogatopłytkową

Fibryna bogatopłytkowa i-PRF to naturalny materiał wypełniający, dodatkowo przyspieszający procesy regeneracyjne i gojenie się tkanek. Mezoterapia fibryną bogatą w komórki macierzyste daje efekt wolumetryczny utrzymujący się 3-4 tygodnie, dlatego też zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Dzięki fibrynie bogatopłytkowej skóra jest również widocznie bardziej elastyczna i dobrze odżywiona, a zmarszczki spłycone.

Przed zabiegiem

Przed zabiegami wolumetrii kwasem hialuronowym nie jest wymagana specjalistyczna diagnostyka. 3 dni przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować leków przeciwzapalnych, rozrzedzających krew, witaminy E i aspiryny. Bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, gdyż poszerzone naczynka mogą powodować zwiększone krwawienie. Należy minimalizować ekspozycję na promieniowanie UV.

Przebieg zabiegu

Podczas pierwszej konsultacji specjalista rozpoznaje problem pacjenta i układa kompleksowy harmonogram leczenia. Tak jak w innych zabiegach iniekcyjnych, 30 minut przed wykonaniem zastrzyków na skórę pacjenta nanosi się żel znieczulający. Sam zabieg wolumetrii trwa nieco ponad kwadrans. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, wolumetria twarzy kwasem hialuronowym nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. W rzadkich przypadkach w miejscu iniekcji – pomimo wykorzystania mikrokaniuli – może wystąpić przejściowe zasinienie i nadwrażliwość na dotyk. Są to jedyne skutki niepożądane wolumetrii kwasem hialuronowym i zazwyczaj ustępują samoistnie.

Wolumetria – efekty

Kwas hialuronowy uzupełnia ubytki w tkance miękkiej, dzięki czemu osiąga się:

Poza przywróceniem atrakcyjnych proporcji twarzy, wolumetria kwasem hialuronowym pozwala na delikatny lifting twarzy – uniesienie kącików ust, opadniętej skóry policzków i linii żuchwy (broda marionetki). Zaostrzone z wiekiem rysy twarzy odzyskują młodzieńczy wygląd.

Kiedy widoczne są efekty?

Wolumetria daje natychmiastową poprawę konturu twarzy, zwiększenia objętości i napięcia skóry. W zależności od składu produktu wypełniacza, w ciągu kilkunastu dni po zabiegu zmarszczki ulegają dalszej redukcji. Ostateczne rezultaty ocenia się po 2-3 tygodniach podczas wizyty kontrolnej.

Jak długo kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze?

Efekty wolumetrii kwasem hialuronowym utrzymują się 10-12 miesięcy. Preparaty z hialuronem, substancją niemal identyczną jak naturalny kwas hialuronowy, który występuje w każdym organizmie, ulegają stopniowemu wchłanianiu. Jak długo utrzymają się efekty wolumetrii zależy nie tylko od wykorzystanego preparatu, ale również indywidualnych predyspozycji pacjenta, rodzaju cery, trybu życia i aktywności fizycznej.

Czy wolumetria jest bezpieczna?

Jako że kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, iniekcje wypełniaczy na bazie syntetycznego hialuronu to w pełni bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej. Nie występują reakcje alergiczne, a najczęstsze możliwe skutki niepożądane – delikatny obrzęk i tkliwość – ustępują w ciągu kilku dni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu wolumetrycznym twarzy przez kilka dni należy unikać ekstremalnych temperatur (sauna, solarium, basen, zimny wiatr). Wszelkie codzienne zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać ostrożnie, bez pocierania i naciągania skóry. Iniekcje przerywają barierę skóry, dlatego też należy unikać sytuacji zwiększających ryzyko wystąpienia infekcji (np. dotykanie skóry, makijaż). Zaleca się wstrzymanie od intensywnego wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania

  • uczulenie na kwas polimlekowy lub kwas hialuronowy
  • stan zapalny skóry: trądzik, aktywna opryszczka
  • nowotwory
  • tendencje do blizn przerostowych
  • wolumetrii nie wykonuje się podczas miesiączki
  • ciąża i okres laktacji