Powiększanie ust Wrocław – Nowa Estetyka

Z punktu widzenia estetyki, pełne i dobrze nawilżone usta nadają wyrazistego wyglądu całej twarzy – kiedy zbyt wąskie czy asymetryczne, mogą nie wpasowywać się w doceniane kanony piękna. Pod wpływem negatywnych czynników i procesów starzenia usta tracą nawilżenie, wyraźny kontur i równomierne zabarwienie, zanika czerwień wargowa. Nie musimy się jednak na to godzić!

Paleta preparatów na bazie usieciowionego kwasu hialuronowego pozwala na odzyskanie pełnej objętości ust, modelowanie kształtu lub korektę asymetrii warg. Powiększenie ust poprawia nie tylko wygląd, ale również samoocenę i samopoczucie pacjenta.

Przy pomocy produktów na bazie kwasu hialuronowego uzyskać można:

 • odbudowę utraconej z wiekiem objętości ust
 • nawilżenie ust
 • podkreślenie granicy między ustami a skórą otaczającą
 • wymodelowanie granicy ust
 • usunięcie zmarszczek promienistych wokół ust
 • korekcję bruzd nosowo-wargowych
 • powiększenie objętości zbyt wąskich ust
 • korektę asymetrii (szczególnie, gdy warga górna jest dysproporcjonalnie węższa)
 • nawilżenie oraz odświeżenie naturalnej czerwieni ust
 • modelowanie rynienki podnosowej i łuku kupidyna
 • zapobiegać pękaniu i pierzchnięciu
 • podnieść opadające kąciki ust

Korekta kwasem hialuronowym to jedna z najbezpieczniejszych metod powiększania ust, stanowi nieinwazyjną alternatywę zabiegu chirurgicznego lub powiększania implantami “na stałe”. W przeciwieństwie do metod operacyjnych, nie pozostawia blizn. Kwas hialuronowy to materiał biokompatybilny, jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm, odczyn uczuleniowy występuje niezwykle rzadko.

Efekt po powiększeniu ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez kilka miesięcy – z czasem hialuron zostaje wchłonięty przez organizm. Dzięki temu możemy przekonać się, czy taka metamorfoza spełnia nasze oczekiwania – bez ryzyka blizn czy powstania wyczuwalnych zgrubień w postaci twardych grudek.

 

Czas trwania zabiegu ok. 30 minut
Znieczulenie możliwe znieczulenie miejscowe
Rekonwalescencja obrzęk, nadwrażliwość na ból i niewielkie siniaki do 3 dni, pacjent może od razu po zabiegu wrócić do pracy
Przed zabiegiem przez 5 dni przed zabiegiem nie brać aspiryny
Po zabiegu unikać solarium, sauny, opalania przez 10-14 dni
Efekty 6-12 miesięcy, zależnie od preparatu

Powiększanie ust – przygotowanie do zabiegu

Podczas konsultacji z pacjentem omówiony zostaje pożądany rezultat zabiegu, docelowy kształt i objętość ust. Wprawne oko specjalisty potrafi zweryfikować oczekiwania pacjenta tak by uzyskać subtelny efekt pełniejszych, bardziej jędrnych ust, bez sztucznego “napompowania”. Jeżeli zależy nam na znacznym zwiększeniu objętości warg, proces taki przeprowadza się etapami przez okres kilku miesięcy, stopniowo aplikując nieznaczne dawki wypełniacza. W ten sposób możliwe jest zachowanie naturalnego wyglądu ust i właściwych proporcji. Docelowy rozmiar ust musi pasować do typu urody pacjenta i proporcji całej twarzy.

Na 5 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków blokujących działanie płytek –  aspiryny. Bezpośrednio przed podaniem kwasu hialuronowego usta należy oczyścić z makijażu. Zazwyczaj wykonuje się fotografię do dokumentacji medycznej – zdjęcia “przed i po” pozwalają obiektywnie ocenić efekty działania preparatu.

Powiększanie ust – przebieg zabiegu

Zazwyczaj zabieg modelowania lub powiększania ust poprzedza miejscowe znieczulenie lidokaliną lub kremem. Niektóre wypełniacze również zawierają w składzie środki znieczulające. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Płynnie i powoli wstrzykuje się mikro dawki kwasu hialuronowego za pomocą wielu wkłuć. Odpowiednia technika zapewnia równomierne powiększenie ust. Iniekcje preparatu za pomocą mikro igły zapewniają minimalny dyskomfort oraz niezwykle krótki czas rekonwalescencji.

Po iniekcji, delikatny masaż ust pozwala równomiernie rozprowadzić preparat w tkance i nadać wargom odpowiedni kształt. Zapobiega to powstawaniu miejscowych zgrubień.

Preparaty do powiększania ust

Preparaty do powiększania i modelowania ust to zazwyczaj ampułki kwasu hialuronowego w roztworze fizjologicznym o pojemności 1 ml. Produkty dostępne na rynku mają różne właściwości i inne czasy wchłaniania, dlatego w wyborze preparatu warto zdać się na doświadczenie lekarza. Wybór preparatu wypełniającego zależy od wieku pacjenta, kondycji skóry, głębokości zmarszczek i oczekiwanego efektu. Preparat wypełniający musi być plastyczny i dobrze łączyć się z tkanką. Wprawne oko i wyczucie estetyczne specjalisty pozwolą oszacować optymalną dawkę preparatu tak by uzyskać jak najbardziej naturalny, dyskretny efekt. Celem jest nie tylko spełnienie oczekiwań pacjenta, ale również zachowanie proporcji względem rysów twarzy i typu urody.

W zależności od pożądanej objętości ust, nie zawsze podaje się całą zawartość ampułki od razu w trakcie pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty zabiegu można ocenić już po 3-5 dniach, kiedy ustąpi ewentualna opuchlizna. Jeżeli efekt pierwszego zabiegu nie jest dla pacjenta satysfakcjonujący i lekarz uzna to za stosowne, można dostrzyknąć pozostałość ampułki.

Modelowanie i wypełnianie ust przeprowadzane jest przy pomocy najbardziej znanych i sprawdzonych preparatów.

Rekonwalescencja po zabiegu

Ile trwa opuchlizna? Przez 3 dni po wypełnieniu ust istnieje możliwość wystąpienia lekkiego obrzęku, bolesności i siniaków. Część pacjentek decyduje się spędzić dzień po zabiegu w domu, jednak nie jest to koniecznością – można od razu powrócić do codziennych zajęć. Ewentualna opuchlizna nie powinna być zauważalna dla otoczenia. Z kosmetyków do makijażu można korzystać już drugiego dnia.

Powiększanie ust – zalecenia po zabiegu

Przez 10-14 dni po zabiegu zaleca się:

 • ograniczenie wpływu promieni cieplnych (sauna, solarium, słońce)
 • ograniczenie znacznej mimiki twarzy i rozciągania ust (zrezygnuj z wizyty u dentysty etc.)

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – efekty

Podanie kwasu hialuronowego daje natychmiastowy efekt nawilżenia, już po jednym zabiegu usta są bardziej zmysłowe, ponętne, a ich kontur wyraźnie zaznaczony. Ponadto kwas hialuronowy przyczynia się do zwiększenia produkcji nowego kolagenu w ramach naturalnych mechanizmów regeneracyjnych – dzięki temu usta stają się bardziej sprężyste, a płytkie zmarszczki wokół ust zostają wygładzone. Efekt końcowy podziwiać można już po ok. tygodniu.

Kwas hialuronowy skutecznie wypełnia mikro zmarszczki wokół ust, nawilża i zwiększa objętość tkanki, maskując widoczne oznaki starzenia skóry, nie ma jednak właściwości przeciwdziałających samemu procesowi starzenia.

Jak długo utrzymują się efekty? 

Czas absorpcji preparatu to 6-12 miesięcy – po tym czasie zabieg można powtórzyć. Czas utrzymania efektu zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jeżeli zauważymy zdecydowany ubytek preparatu, nie ma przeciwwskazań, by powtórzyć iniekcje wypełniacza przed upływem wspomnianych 6 miesięcy.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku innych zabiegów z wykorzystaniem hialuronu, pacjenta dyskwalifikuje uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Zabiegu nie wykonuje się u pacjentów z aktywnym stanem zapalnym w okolicy ust i opryszczką, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przed zabiegiem należy również zakończyć leczenie antybiotykowe.

Efekty zabiegu

Pacjentka 1: Pacjentka trafiła do gabinetu Nowa Estetyka celem powiększenia ust; zależało jej na uniknięciu nienaturalnego wyglądu zbyt wydętych ust. Konsultacja medyczna nie wykazała obciążenia chorobami przewlekłymi, które wskazywałyby przeciwko zastosowaniu wypełniaczy. Szczególnym wyzwaniem było uzyskanie naturalnego, symetrycznego powiększenia ust, pomimo bardzo wąskiej wargi górnej.

Pacjentka wyraziła wysokie zadowolenie z rezultatów zabiegu. Uzyskano efekt pełniejszych ust przy zachowaniu bardzo naturalnego wyglądu. W przypadku chęci posiadania ust bardziej wydatnych, zalecono kolejną konsultację oraz ewentualne powtórzenie zabiegu po 4 miesiącach.

Pacjentka 2: Opracowanie kwasem konturu czerwieni wargowej, górnej wargi. Wypełnienie linii marionetki oraz fałdu nosowo wargowego.

Zdjęcia przed i po