Usuwanie przebarwień Wrocław – Nowa Estetyka

Laserowe usuwanie przebarwień przy pomocy urządzenia VPL

Potocznie przebarwieniami nazywamy skupiska barwnika naturalnie występującego w naszej skórze – melaniny. Przyczyny ich powstawania są różne, najczęstszymi są różnego rodzaju wahania hormonalne.

Terapia z użyciem lasera VPL opiera się na transmisji energii w głąb tkanek przy pomocy impulsów świetlnych. Nagłe i duże ilości wyemitowanego światła są wchłaniane przez melaninę. Dochodzi wówczas do konwersji energii świetlnej w cieplną. Powstała energia rozrywa duże skupiska barwnika na mniejsze, dzięki czemu organizm jest w stanie naturalnie rozłożyć barwnik, usuwając go ze skóry. Dzięki użyciu technologii VPL lekarz może dostosować długości fal świetlnych indywidualnie do każdego pacjenta, co zapewnia lepszy efekt oraz zmniejsza liczbę przeciwskazań do zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień – przebieg zabiegu

Usuwanie przebarwień poprzez laseroterapię przeprowadza się jedynie w gabinecie specjalisty medycyny estetycznej i po szczegółowym wywiadzie lekarskim.
Przed zabiegiem skóra zostaje posmarowana żelem chłodzącym, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu. Również między strzałami lasera urządzenie automatycznie ochładza skórę. Po skończonym zabiegu usuwania przebarwień skóra może pozostać lekko zaczerwieniona oraz obrzęknięta. Objawy te powinny jednak ustąpić w trakcie następnych kilkunastu godzin.

Usuwanie przebarwień – zalecenia po zabiegu

Pacjentowi zaleca się ograniczyć ekspozycję na promieniowanie UV do minimum. Jak po typowym zabiegu laseroterapii na twarzy zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.

Zobacz listę szczegółowych zaleceń po zabiegu VPL.

Ile zabiegów należy wykonać, by skutecznie pozbyć się przebarwień?

Przebarwienia, które znajdują się głębiej w skórze, wymagają większych dawek naświetlania, dlatego zaleca się powtarzanie naświetlań co 3-4 tygodnie, aż do momentu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Dodatkowe zalety terapii laserem VPL

Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju głowic, lekarz przy użyciu urządzenia VPL może zmienić aspekt leczenia na:

  • Fotoodmłodzenie skóry
  • Zamykanie naczynek na skórze twarzy i nóg
  • Epilację (trwałe usunięcie owłosienia)
  • Koagulację naczyń krwionośnych

Laserowe usuwanie przebarwień – przeciwwskazania

  • Bielactwo
  • Ciąża lub okres laktacji
  • Niewyleczona infekcja skórna w miejscu usuwania przebarwień
  • Skłonności do bliznowacenia
  • Stosowanie aspiryny na tydzień przed zabiegiem
  • Stosowanie leków lub ziół światłouczulających