Skleroterapia

Skleroterapia Wrocław – gabinet Nowa Estetyka

Niechirurgiczne usuwanie naczynek

Skleroterapia – jest bezpieczną metodą stosowaną w medycynie estetycznej do leczenia drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazja, venulektazja). Skleroterapia jest metodą niechirurgiczną i nie pozostawia po sobie blizn. Celem skleroterapii jest wyłączenie z krążenia pękniętej żyły poprzez przekształcenia jej w tkankę łączną. Taka wewnątrztkankowa „blizna” daje dobre estetyczne wyniki.

Przy pomocy skleroterapii można usunąć około 85% widocznych żylaków i pajączków naczyniowych. Całkowite usunięcie takich zmian możliwe jest w przypadku wczesnego zdiagnozowania schorzenia.

Skleroterapię przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym. Przed zabiegiem wymagane jest wykonanie USG doppler oceniającego drożność układu głębokiego oraz stanu układu żylnego kończyn dolnych. Sam zabieg trwa około 30 minut. Po skleroterapii nie ma prawie żadnych ograniczeń co do codziennych aktywności.

Podczas skleroterapii pacjent odczuwa ból na minimalnym poziomie. Efekt ten osiągany jest przy pomocy specjalnych, cienkich igieł. Poziom odczuwania bólu jest indywidualny i zależy od progu tolerancji na ból u pacjenta.

Skleroterapia – przebieg zabiegu

Do żyły przy pomocy strzykawki z cienką igłą zostaje wprowadzony sklerozant (specjalny preparat, który prowadzi do obkurczenia się ściany naczyń i pobudza miejscowy stan zapalny), w wyniku czego naczynko zamyka się i włóknieje.

Po każdym zabiegu na nogi pacjenta nakładane są pończochy lub rajstopy uciskowe, którą zaleca się nosić przez dwa tygodnie po zabiegu. Pacjent powinien zaopatrzyć się w takie rajstopy odpowiedniej wielkości i drugiej klasie ucisku przed zabiegiem w sklepie specjalistycznym (np. na ulicy Św. Antoniego, Wrocław)

Skleroterapia – przeciwwskazania

  • ogólny ciężki stan zdrowia
  • cukrzyca
  • zakrzepica naczyń głębokich
  • zapalenie skóry lub zakażenie w miejscu przeprowadzenia zabiegu
  • reakcje alergiczne na podawany sklerozant
  • ciąża i okres laktacji
  • wada serca oraz arytmie

W ofercie gabinetu Nowa Estetyka we Wrocławiu znajdą Państwo także laserowe zamykanie naczynek na twarzy i nogach.

Skontaktuj się z nami już dziś! Umów się na swoją pierwszą konsultację lekarską pod numerem +48 796 663 006.

Galeria

oświetlacz naczyniowy Venilite
Mapowanie popękanych naczyń krwionośnych przed zabiegiem skleroterapii.