Korekta nosa kwasem hialuronowym – Nowa Estetyka we Wrocławiu

Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym lub preparatem wypełniającym to alternatywa dla zabiegu rynoplastyki, czyli operacyjnej korekty kształtu nosa. Zabieg z użyciem wypełniaczy i toksyny botulinowej pozwala uniknąć bolesnej rekonwalescencji, jaka następuje po tradycyjnych zabiegach korekcji nosa, a efekty widoczne są natychmiast. Niechirurgiczna rynoplastyka jest niemal bezbolesna, zazwyczaj po iniekcji wypełniacza nie występują obrzęk ani zasinienia, dlatego też pacjent może powrócić do pracy i regularnych czynności zaraz po wizycie. Wszystkie te aspekty przemawiają za coraz większą popularnością tego typu zabiegów upiększających.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Podczas pierwszej konsultacji lekarz medycyny estetycznej poznaje indywidualne wymagania pacjenta i realnie ocenia stan w jakim osiągnąć można pożądane rezultaty bez ingerencji skalpela. Jeżeli wywiad medyczny nie ujawnia przeciwwskazań do wykonania zabiegu (np. ze względu na uczulenie na składnik wypełniacza), pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wyjaśnia przebieg procedury i informuje o możliwych skutkach ubocznych po podaniu konkretnego preparatu. Pacjent może na bieżąco kontrolować przebieg zabiegu w lusterku i zgłaszać ewentualne poprawki.

Korekty nosa nie wykonuje się u kobiet w ciąży i podczas okresu karmienia. Przeciwwskazaniem jest czynna infekcja w miejscu iniekcji. Przez 7 dni poprzedzających zabieg nie należy przyjmować leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych ani aspiryny.

Czas trwania zabiegu 20-30 minut
Utrzymanie efektów 8-12 miesięcy
Znieczulenie miejscowo
Produkty Ellanse, Radiesse, kwas hialuronowy, botox
Zabieg dla pacjentek w ciąży nie

Korekta nosa kwasem hialuronowym – efekty

  • Nos wygląda bardziej atrakcyjnie, optycznie wydaje się mniejszy, “zgrabniejszy”
  • Zmiana kąta nachylenia wierzchołka nosa
  • Korekta nierówności wierzchołka i garbów
  • Korekta zakrzywień koniuszka nosa
  • Redukcja asymetrii i dysproporcji
  • Uniesienie czubka nosa

Zabieg trwa 20-30 minut. Miejsce iniekcji ma za zadanie znieczulić krem/żel nakładany na wierzchołek nosa na krótko przed wstrzyknięciem preparatu. W zależności od predyspozycji indywidualnych pacjenta, efekty niechirurgicznej korekty nosa utrzymują się 8-12 miesięcy. Po tym czasie preparat z kwasem hialuronowym jest naturalnie wydalany z organizmu.

Lista najczęściej stosowanych preparatów zawierających hialuron:

  • Produkty na bazie kwasu hialuronowego, takie jak Emervel Deep, Juvederm, Restylane
  • Hydroksyapatyt wapnia – Radiesse, Ellanse
  • BOTOX – toksyna botulinowa typu A stosowana jest do podniesienia koniuszka nosa

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma konsystencję żelu i występuje w organizmie naturalnie, dlatego też po zabiegach hialuronem reakcje alergiczne występują niezwykle rzadko. Kwas HA zaaplikowany podskórnie od razu wypełnia miejsce zabiegu. Ma zdolność silnego wiązania cząsteczek wody w skórze właściwej, dzięki czemu poprawia jej nawilżenie i czyni ją bardziej sprężystą. Niechirurgiczna plastyka nosa to także rozwiązanie dla osób nie do końca usatysfakcjonowanych z wcześniejszej operacji korekty nosa. Hialuron zostaje w skórze przez 8-12 miesięcy, w zależności od produktu.

Korekta nosa hydroksyapatytem wapnia – Radiesse, Ellanse

Do tej grupy produktów należą przede wszystkim Radiesse i Ellanse. Hydroksyapatyt wapnia zawieszony w żelu jest całkowicie biokompatybilny, nie ma więc potrzeby wykonania próby alergicznej przed wykonaniem właściwych iniekcji. Po kilkunastu tygodniach żel jest rozkładany, a właściwe cząsteczki hydroksyapatytu wapnia służą jako rusztowanie dla nowych włókien kolagenowych i elastyny. Efekty utrzymują się w tym przypadku dłużej, nawet do 4 lat.

W obu przypadkach, wstrzyknięta substancja jest modelowana przez lekarza aż do osiągnięcia pożądanego kształtu nosa. Dlatego też przez co najmniej 6 godzin po zabiegu pacjent nie powinien dotykać nosa, nie należy również nakładać makijażu. Zazwyczaj po 14 dniach ma miejsce wizyta kontrolna.

Korekta nosa – cena w Nowa Estetyka: 1250 zł

Efekty zabiegu

Pacjent zgłosił się do gabinetu Nowa Estetyka w celu korekty nierówności wierzchołka nosa. Wysokie oczekiwania pacjenta względem perfekcyjnego efektu korekty nosa za pomocą wypełniacza wynikały stąd, że miał on już wcześniej do czynienia z zabiegami medycyny estetycznej. Podczas wywiadu medycznego nie stwierdzono przesłanek wskazujących na uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu Emervel Deep. Na krótko przed wykonaniem iniekcji na wierzchołek nosa nałożono miejscowo znieczulający krem Swiss Medical, co sprawiło, że zabieg przebiegł bezboleśnie. Pacjent wyraził wysokie zadowolenie z uzyskanych efektów zabiegu.

Zdjęcia przed i po