Epilacja

Epilacja laserowa Wrocław – klinika estetyki Nowa Estetyka

Laserowe usuwanie owłosienia urządzeniem VPL

Czym jest epilacja?

Zabieg laserowego usunięcia owłosienia z użyciem VPL Energist Ultra Plus polega na całkowitym zniszczeniu struktury włosa – łodygi, korzenia oraz cebulki (mieszka włosowego). Usunięcie głębszych struktur włosa jest równoznaczne z jego zanikiem i zahamowaniem ponownego wzrostu, dzięki czemu otrzymywany efekt depilacji jest trwały.

Jaka jest zasada działania lasera VPL?

Urządzenie VPL Energist Ultra Plus® wykorzystuje zjawisko fototermolizy – ciemny barwnik zawarty we włosie pochłania duże dawki energii świetlnej i dochodzi do jej konwersji w energię cieplną. Wybrane warstwy tkanek w skórze nagrzewają się i dochodzi do odparowania wody, a w konsekwencji – do ich wyschnięcia. Uszkodzony w ten sposób mieszek włosa obumiera, dając efekt trwałego laserowego usunięcia owłosienia.

Zalety epilacji laserem VPL

Laser bazujący na technologii VPL (Variable Pulsed Light), w przeciwieństwie do IPL (Intense pulsed light), charakteryzuje się szerszym spektrum fal elektromagnetycznych wiązki świetlnej. Urządzenie IPL do prawidłowego działania wymaga nieopalonej skóry oraz ciemnych włosów. Dzięki zwiększeniu ilości długości fal światła we wiązce, tak jak ma to miejsce w przypadku lasera VPL, uzyskujemy większą swobodę w działaniu i mniej przeciwwskazań do zabiegu epilacji.

Ważną zaletą laserowego usuwania owłosienia VPL jest również równoległy efekt fotoodmłodzenia skóry, uzyskiwany dzięki aktywacji komórek zlokalizowanych w skórze, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i innych włókien tkanki łącznej. Kolagen zwiększa retencję wody w skórze – napina naskórek i wygładza niedoskonałości.

Inne zabiegi z użyciem lasera VPL umożliwiają:

 • Całkowite odmłodzenie skóry (fotoodmładzanie)
 • Zamknięcie niechcianych naczynek oraz „pajączków” na nogach i twarzy
 • Usuwanie przebarwień
 • Koagulację naczynek
 • Leczenie trądziku – laser VPL to metoda wspomagająca leczenie antybiotykami i retinoidami

Jak wygląda zabieg epilacji?

Epilacja poprzedzona jest wnikliwym wywiadem lekarskim. Aby rezultaty laserowe usuwania włosów były jak najlepsze, przed naświetlaniem VPL należy za pomocą maszynki ogolić miejsce epilacji; jednakże nie należy do tego używać depilatorów ani innych środków całkowicie usuwających włosy z mieszka.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz medycyny estetycznej nanosi na skórę chłodzący żel, celem zapewnienia jak największego komfortu zabiegu. Dodatkowo, między każdą emisją świetlną, urządzenie ochładza skórę, zmniejszając odczucie bólu. Zabieg należy powtórzyć od 4 do 6 razy. Związane jest to z faktem, iż laser może skutecznie zniszczyć włosy wraz z mieszkiem jedynie w jednej z trzech faz cyklu włosa – fazie anagenu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania owłosienia urządzeniem VPL są:

 • Bielactwo
 • Ciąża lub okres laktacji
 • Infekcja w miejscu epilacji
 • Skłonności do bliznowacenia
 • Stosowanie aspiryny na tydzień przed zabiegiem
 • Stosowanie leków lub ziół światłouczulających

Epilacja – cena w Nowa Estetyka Wrocław: koszt zabiegu trwałego usunięcia owłosienia mieści się w przedziale od 100zł (wąsik) do 600zł (całe nogi)

 

Decydując się na zabieg laserowego usuwania owłosienia w klinice Nowa Estetyka masz pewność najnowocześniejszych technologii laserowych i doświadczenia certyfikowanego specjalisty medycyny estetycznej. Autorska klinika dra Łukasza Bełzy cieszy się zaufaniem pacjentów z Wrocławia, Dolnego Śląska i całego kraju.