Zabiegi ujędrniające po ciąży – centrum medyczne Nowa Estetyka we Wrocławiu

Dopiero co zostałaś mamą, a Twoje błogie dni macierzyństwa zostają zakłócone przez złe samopoczucie – nie czujesz się dobrze w swojej skórze? Rozstępy, utrata jędrnej skóry brzucha po porodzie naturalnym lub blizny poporodowe po cesarskim cięciu – przyjdź do nas a my pomożemy Ci się ich pozbyć. Wielu zabiegom medycyny estetycznej poddawać się można także w czasie karmienia piersią.

Likwidacja rozstępów

Duży brzuszek, oprócz szczęścia w oczekiwaniu na narodziny dziecka, może zrodzić wiele zmartwień już po wydaniu dziecka na świat. Jednymi z nich są powstałe rozstępy związane ze sporym rozciągnięciem naszej delikatnej skóry. Aby móc je zredukować musimy poznać przyczynę ich powstania.

Ciąża zmusza nasze ciało do wielu nagłych zmian. Dużo musi zostać poświęcone aby zrobić miejsce dla naszego dziecka – narządy powoli przemieszczają się w górę, a skóra na brzuchu rozciąga się wręcz do granic możliwości. Tak nagłe przemiany pociągają za sobą konsekwencje – kolagen i elastyna, włókna będące głównymi składnikami tkanki łącznej skóry, zostają zerwane. Ich naturalna produkcja jest niewystarczająca, aby uzupełnić ubytki i wtedy zaczynają się pojawiać jasnoczerwone pasma – rozstępy. Z czasem kolor rozstępów zmienia się na jaśniejszy niż odcień naszej skóry, zwiększając ich widoczność.

Usuwanie rozstępów – dowiedz się więcej >> 

Jak pozbyć się rozstępów oraz blizn po cesarce?

Aby przywrócić skórze dawny wygląd i usunąć rozstępy po ciąży, należy przede wszystkim zadbać o jej prawidłowe odżywienie. Skóra w miejscach rozstępów charakteryzuje się brakiem przydatków naskórka (gruczołów potowych, łojowych, mieszków włosowych), mniejszą zawartością pożądanych włókien tkanki łącznej oraz pogorszonym ukrwieniem. Aby widocznie polepszyć kondycję skóry, proponujemy zabiegi:

  • Karboksyterapia
  • Osocze bogatopłytkowe
  • Laser frakcyjny CO2
  • liposukcja ultradźwiękowa – usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu

Karboksyterapia

Przy karboksyterapii wykorzystuje się dwutlenek węgla aby zasymulować niedotlenienie tkanek. Organizm reaguje na to zwiększeniem „dostaw” tlenu, a w rezultacie rozszerzeniem istniejących już naczyń krwionośnych oraz syntezą nowych sieci naczyń włosowatych. Krew oprócz tlenu dostarcza również składniki odżywcze do komórek skóry, w tym melanocytów (komórek pigmentowych) oraz fibrocytów, komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu i elastyny. Polepszenie odżywienia melanocytów skutkuje zwiększeniem pigmentacji skóry, przez co jej koloryt zostaje wyrównany, a zwiększenie ilości kolagenu i elastyny ujędrnia skórę po okresie ciąży.

W przypadku karboksyterapii należy wykonać serię od 6 do 12 zabiegów z regularnymi przerwami. Karboksyterapia nadaje się też do usuwania blizn po cesarskim cięciu oraz ujędrniania naciągniętej skóry na skutek ciąży. Oferujemy również usuwanie rozstępów na piersiach, powstałych wskutek karmienia.

Więcej na temat karboksyterapii >>

Osocze bogatopłytkowe

W naszej własnej krwi tkwi sekret do młodości. Mowa tutaj o osoczu bogatopłytkowym – PRP.

Zawarte w płytkach krwi (thrombocytes) aktywatory komórek to jedne z najsilniejszych stymulatorów w naszym organizmie. Podanie ich natychmiast wyzwala kaskadę reakcji, prowadzących do zwiększenia się namnażania komórek, powiększania ich rozmiarów, kształtowania się nowych naczyń krwionośnych oraz wzmożenia syntezy kolagenu przez fibrocyty. W rezultacie pacjentka może oczekiwać:

  • Poprawy kolorytu oraz tekstury skóry
  • Przywrócenia skórze jędrności oraz elastyczności
  • Gęstszej oraz bardziej napiętej skóry

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym – dowiedz się więcej >> 

Laser frakcyjny CO2 na brzuch

Technika laserowa jest powszechnie stosowaną i sprawdzoną metodą rewitalizacji skóry w medycynie estetycznej. Już pierwszy zabieg daje wyraźne rezultaty, które widoczne są  na długi czas.

Podstawą zabiegu jest zjawisko fototermolizy, czyli konwersji energii świetlnej w energię cieplną i podgrzewaniu głęboko położonych tkanek skóry, co stymuluje je do odnowy. Podczas naświetlania zostaje naruszony jedynie niewielki fragment skóry – od 20 do 30 %, co znacząco skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego idealnie nadaje się do wszelkich działań mających na celu wyrównanie faktury skóry oraz przywrócenie jej jednolitego kolorytu. Laser frakcyjny jest zatem optymalnym wyborem do usuwania blizn po cięciu cesarskim lub innych nacięć w okolicy krocza i likwidacji rozstępów na brzuchu oraz dekolcie.

Laseroterapia frakcyjna – dowiedz się więcej >>

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to powszechnie znana i sprawdzona metoda odmładzania skóry. Stosowana przy usuwaniu zmarszczek mimicznych oraz dekoltu, nadawaniu skórze jędrności i przywracaniu jej nawilżenia. Metoda opiera się na iniekcjach podskórnych koktajlu odżywczego, który stymuluje komórki skóry do wzmożonej syntezy utraconych włókien kolagenowych oraz elastyny, czyniąc skórę na nowo jędrną i elastyczną.

Koktajl złożony ze składników odżywczych oraz witamin jest podawany przy pomocy mikroigły, dzięki czemu ukłucia są niewyczuwalne i nie pozostawiają widocznych śladów.

Mezoterapia igłowa – czytaj więcej >> 

Usunięcie blizny po cięciu cesarskim

Nieprzyjemna blizna po cięciu cesarskim może być nie lada utrapieniem. Bywa, że blizna wyraźnie różni się kolorem w stosunku do reszty skóry. Aby wyrównać tę nieestetyczną różnicę, proponujemy zabieg z wykorzystaniem mezoterapii igłowej.

Schemat działania jest bardzo prosty oraz niesie ze sobą wiele korzyści. Urządzenie przy pomocy mikroigieł nakłuwa newralgiczne miejsca, uszkadzając tym samym fragmenty tkanki. Skóra zostaje w ten sposób zmuszona do samoodnowy. Wydzielane przez nasze płytki krwi stymulatory wzrostu aktywują komórki, które zaczynają się namnażać oraz powiększają swoje rozmiary, a w miejscach nakłuć narastają nowe naczynia krwionośne. Zwiększenie zaopatrzenia w składniki odżywcze znacząco polepsza kondycję skóry, jak i znajdujących się w niej melanocytów. Melanocyty wydzielają barwnik, dzięki czemu koloryt skóry zostaje wyrównany, a  jej tekstura przywrócona do stanu sprzed ciąży.

Ważnym aspektem mezoterapii igłowej jest możliwość zaaplikowania w nakłuwane miejsca koktajlu odżywczego poprzez głowicę urządzenia. Jest to metoda znacznie bardziej efektywna niż standardowa mezoterapia z wykorzystaniem koktajlu odżywczego.

Istnieje wiele skutecznych zabiegów redukcji blizn po cc i nacięciu krocza:

  • Laser frakcyjny CO2
  • Mezoterapia igłowa
  • Karboksyterapia

Ginekologia plastyczna po porodzie

Lifting i zwężenie pochwy – nici ginekologiczne

Dla pacjentek pragnących rewitalizacji pochwy proponujemy mało inwazyjny zabieg z użyciem nici ginekologicznych. Nici liftingujące są stosowane w przypadku defektów zarówno kosmetycznych, jak i funkcjonalnych, związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy.  Najczęstszymi przyczynami tego defektu są porody przebyte drogą naturalną, jednak bywają również przypadki o innej etiologii np. przebyte zabiegi operacyjne w obrębie krocza.

Lifting pochwy niesie ze sobą korzyści nie tylko w sferze seksualnej, lecz także zdrowotnej. Pacjentki, które skarżą się na podrażnienia okolic sromu, oraz zakażenia, mogą liczyć na znaczną poprawę jakości życia, gdyż waginoplastyka po ciąży redukuje ilość wydzieliny pochwowej, podrażniającej okolice krocza.

Laserowe obkurczanie pochwy po ciąży

Stan pochwy, jak każdego organu, może się pogarszać wraz z wiekiem. Jako główną przyczynę problemu możemy uznać porody. Poszerzony przedsionek pochwy jest powodem wielu dolegliwości – częstych infekcji i podrażnień sromu. W związku z wysoką inwazyjnością zabiegów operacyjnych zwężających pochwę, proponujemy Paniom bezpieczny zabieg z wykorzystaniem światła laserowego.

Ginekologia plastyczna – lista zabiegów >>