Ginekolog Wrocław – centrum medyczne Nowa Estetyka

 

W naszym gabinecie wykonujemy:

Cytologia

Badanie cytologiczne szyjki macicy to skuteczna metoda diagnostyczna we wczesnym wykrywaniu wczesnych zmian przednowotworowych szyjki macicy. Choroba wykryta w stadium przedinwazyjnym jest całkowicie wyleczalna – warunkiem jest odpowiednio wczesne zdiagnozowanie.

Diagnostyka HPV

Badanie w kierunku HPV pozwala na wykrycie infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV – Human Papillomavirus) i oznaczenie jego odmiany genetycznej. Wirus HPV to jedna z najczęściej występujących infekcji przenoszonych drogą płciową.

Diagnostyka niepłodności

Skuteczne leczenie niepłodności wymaga postawienia właściwej diagnozy.
W centrum medycznym Nowa Estetyka diagnostyka niepłodności u kobiet opiewa o badania zlecone na podstawie wnikliwego wywiadu medycznego. Naszym celem jest szybkie wykrycie problemów utrudniających zajście w ciążę i wdrożenie skutecznego sposobu leczenia niepłodności.

USG ginekologiczne

USG ginekologiczne to jedno z podstawowych badań w profilaktyce chorób kobiecych.
Podczas USG narządu rodnego lekarz ocenia zmiany w narządach miednicy mniejszej: trzon i szyjkę macicy, przydatki, jajniki i zatokę Douglasa. Badanie USG pozwala wykryć nieprawidłowości w stanie endometrium (błony śluzowej jamy macicy) i echogeniczności narządów celem wykrycia guzów, mięśniaków czy torbieli. Możliwe jest również pobranie wycinków do dalszych badań cytologicznych. USG trwa kilka minut i jest bezbolesne, bezpieczne dla kobiet w ciąży.

USG piersi

Badanie usg piersi (ultrasonograficzne) to podstawowe badanie diagnostyczne gruczołów piersiowych w profilaktyce chorób piersi dla kobiet przed 35. rokiem życia. Dla kobiet po 40. roku życia badanie USG powinno stanowić uzupełnienie mammografii – jest w stanie wykazać zmiany niewykrywalne w badaniu mammografem. USG można też wykonywać wcześnie u młodych kobiet w wieku 16-20.

Badania prenatalne i prowadzenie ciąży

Właściwa opieka lekarska jest ważna już od najwcześniejszych momentów życia. Badanie USG płodu jest badaniem nieinwazyjnym, a przez to całkowicie bezpiecznym. Oferujemy profesjonalną opiekę dla kobiet planujących macierzyństwo, będących w ciąży oraz dla kobiet w połogu.