Niechirurgiczny lifting powiek

Korekta opadających powiek i asymetrii

Opadanie powiek pojawia się najczęściej u osób dojrzałych wskutek utraty elastyczności skóry i stanowi zauważalny defekt kosmetyczny – utrudnia wykonanie perfekcyjnego makijażu, nadaje twarzy smutnego i zmęczonego wyrazu. Pacjenci borykający się z problemem wiotkiej skóry wokół oczu wyglądają na starszych niż w rzeczywistości.

Opadające powieki mogą również pojawiać się u osób młodych, gdzie przyczyną jest specyficzna struktura kości i głęboko osadzone oczy. Do opadania powiek przyczynia się nadmierne naciąganie delikatnej skóry, niewłaściwy demakijaż, braki w codziennej pielęgnacji jak i zwykły upływ czasu. Po 25. roku życia zmniejsza się ilość kolagenu w skórze, zmniejsza się jej napięcie a pojawia skłonność do wiotczenia szczególnie tam, gdzie jest ona bardzo cienka. Zaburzenia czynności mięśni otaczających powieki będą pogarszać defekt, a w ekstremalnych przypadkach blefaroptoza zasłania pole tęczówki, utrudniając prawidłowe widzenie.

Niechirurgiczny lifting powiek i ogólne odmłodzenie skóry wokół oczu można uzyskać przez zabieg generatorem plazmy lub podanie komórek macierzystych. Plazmatyczny lifting powiek wykonany profilaktycznie w młodym wieku, kiedy pojawią się już pierwsze efekty wiotczenia skóry, zapobiega konieczności interwencji chirurgicznej w przyszłości.

Blefaroplastyka powiek za pomocą plazmy

Mikrowiązka plazmy stanowi świetną alternatywę dla zabiegu chirurgicznego – daje większe bezpieczeństwo zabiegu, stosunkowo krótki okres rekonwalescencji, a powikłania praktycznie nie występują. Zabiegi generatorem plazmy z powodzeniem stosować można na opadające powieki górne i dolne, miejscowe znieczulenie jest opcjonalne, a efekty widoczne są od razu po zabiegu. Przy zastosowaniu znieczulenia kremem z lidokainą nie występują typowe krwiaki po wkłuciach. Wskazaniami do niechirurgicznej blefaroplastyki są wiotka skóra w okolicach oczu, kurze zmarszczki, opadające powieki górne i zmarszczki na powiekach dolnych.

Zabieg Plasmage na opadające powieki

Ładunek elektryczny elektronów i jonów generowany przez generator plazmy spełnia rolę skalpela – pozwala na odparowanie wody z komórek i tym samym obkurczenie nadmiaru wiotkiej skóry powiek. Zabieg generatorem plazmy trwa 20-30 minut na jedno oko/powiekę.

Może okazać się też, że do osiągnięcia widocznego efekty niezbędne będzie wykonanie 2-3 zabiegów – zależnie od stopnia zaawansowania problemu. Jeżeli wokół oczu nagromadzony jest nadmiar tkanki tłuszczowej, zadowalające efekty może dać dopiero zabieg skalpelem.

Bezpośrednio po zabiegu korekty powiek plazmą widoczna jest miejscowa opuchlizna, punktowe ślady po kontakcie plazmy ze skórą i zaczerwienienie – objawy te jednak ustępują całkowicie maksymalnie do 14 dni po zabiegu. Pacjent nie jest więc na tak długo wyłączony z życia codziennego jak w przypadku blefaroplastyki chirurgicznej. Zabieg wymaga jednak kilku dni rekonwalescencji, dlatego najlepszym czasem na poddanie się korekcie powiek plazmą jest okres jesienno-zimowy.

Dopóki strupki same nie odpadną, nie jest zalecane nakładanie makijażu w okolice oczu. Strupków nie wolno zdrapywać, bo może to skutkować powstaniem blizn.

Zabieg plazmą stosuje się również w przypadku zmarszczek palacza czy też wiotkiej skóry dolnej części twarzy.