Zabieg Radiesse™ Wrocławiu – Nowa Estetyka

Radiesse – trwałe odmłodzenie skóry bez ingerencji skalpela

Młodość, zdrowy i piękny wygląd skóry zależą od ilości zawartego w niej kolagenu i elastyny, które nadają skórze jędrność, gładkość i zdrowy wygląd. Po pewnym czasie ilość kolagenu w miękkich tkankach stopniowo ulega zmniejszeniu, cera staje się mniej nawilżona i elastyczna, dlatego pojawiają się pierwsze zmarszczki. Nie da się zatrzymać postępów procesu starzenia, ale można je spowolnić.

Skutecznym rozwiązaniem o działaniu wypełniającym, pozwalającym zwiększyć gęstość skóry i poprawić jej strukturę jest oryginalny preparat Radiesse™. Należy on do wypełniaczy o podwójnym działaniu: Radiesse™ najpierw wygładza zmarszczki przy pomocy zawartego w nim żelu (działanie natychmiastowe), następnie aktywuje proces odbudowy tkanek poprzez zawarte w nim mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia, które stanowią rusztowanie dla nowych włókien kolagenowych produkowanych przez fibroblasty (długotrwały efekt). Hydroksyapatyt wapnia, stanowiący bazę Radiesse™, jest składnikiem naturalnie występującym w ludzkich zębach i kościach – dlatego też Radiesse™ jest całkowicie biokompatybilny, co oznacza, że zabiegu nie musi poprzedzać wykonanie próby uczuleniowej, a żel i mikrogranulki są z czasem naturalnie wchłaniane do organizmu (około 4. miesiąca po zabiegu). Zabiegi Radiesse™ są całkowicie bezpieczne.

Dwufazowe działanie Radiesse™

Bezpośrednio po wprowadzeniu pod skórę preparat wypełnia wszystkie puste miejsca w skórze i daje efekt natychmiastowego odmłodzenia i wyrównania konturów twarzy. Po upływie kilku miesięcy wypełniacz się wchłania, pozostawiając po sobie pobudzone komórki, które na nowo zaczynają produkować kolagen – widoczna jest lepsza gęstość skóry, poprawione zostają kontury twarzy.

Skuteczne stosowanie Radiesse™ w okolicach twarzy (wolumetria twarzy)

[arrow-list]
[li]wypełnianie wgłębień w okolicach skroni[/li]
[li]podniesienie brwi[/li]
[li]wypełnienie skóry w okolicy kości policzkowych[/li]
[li]poprawienie zapadniętych policzków[/li]
[li]usuwanie bruzd nosowo-wargowych[/li]
[li]wyrównanie kształtu nosa[/li]
[li]wygładzenie linii „marionetki”[/li]
[li]modelowanie kształtu podbródka[/li]
[li]wolumetria twarzy – modelowanie owalu i konturów twarzy

[/li]

[/arrow-list]

Inne wskazania do zabiegu Radiesse™

[arrow-list]
[li]odmłodzenie grzbietowej powierzchni ręki[/li]
[li]wygładzenie powierzchni płatków uszu[/li]
[li]korekta różnego rodzaju rozstępów i blizn

[/li]
[arrow-list]

Przebieg zabiegu

Zabiegi z wypełniaczem Radiesse™ wymagają zaprzestania przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i aspiryny na kilka dni przed umówioną wizytą lekarską.
Zabieg jest przeprowadzany przez certyfikowanego lekarza. Przed zabiegiem okolicę poddawaną korekcji znieczula się przy pomocy specjalnego kremu. Wypełniacz Radiesse™ podawany jest w kontrolowanych dawkach. Zwykle czas zabiegu trwa około 30 – 50 minut. Preparat jest wprowadzany do skóry cienkimi igłami, co zmniejsza możliwość wystąpienia odczucia bólu i pozostawienia śladów po ukłuciu. W ciągu doby mogą pojawić się opuchlizny, które ustępują po jednym dniu, a także sińce, które znikają po kilku dniach. Do codziennej aktywności można wrócić od razu po zabiegu. Na okres tygodnia warto zrezygnować z uprawiania sportu, zdecydowanie przeciwwskazane są wizyty w saunie i solarium.

Efekty zabiegu Radiesse™

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniacza Radiesse™ to widoczny natychmiastowo efekt zwiększonej gęstości skóry utrzymujący się zazwyczaj przez około 12 miesięcy. Dzięki naturalnej biostymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych, skóra staje się naturalnie odmłodzona, zwiększa się jej gęstość i elastyczność.
Do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów odmłodzenia zazwyczaj wystarczy jeden zabieg. Wtórna konsultacja lekarska po 2 miesiącach od pierwszej iniekcji Radiesse™ pozwala potwierdzić skuteczność preparatu i w razie potrzeby wykonać uzupełniającą aplikację wypełniacza. Przerwa między seriami iniekcji powinna wynosić co najmniej 2 miesiące.

Przeciwwskazania

[arrow-list]
[li]cukrzyca[/li]
[li]ostre choroby zakaźne[/li]
[li]zapalne procesy skóry w okolicach wprowadzenia wypełniacza[/li]
[li]stany gorączkowe[/li]
[li]ciąża i okres laktacji[/li]
[li]zaburzenia krzepnięcia krwi[/li]
[li]padaczka[/li]
[li]trwałe implanty w okolicach wprowadzenia preparatu[/li]
[li]choroby autoimmunologiczne[/li]
[li]predyspozycja do powstawania keloidów[/li]
[/arrow-list]

Radiesse – cena

Radiesse (duży zestaw 1,5ml): 1650 zł
Radiesse (mały zestaw 0,8ml): 1100 zł