Wolumetria – zalecenia po zabiegu

Poniższa lista zaleceń dotyczy zabiegów wolumetrycznych za pomocą kwasu hialuronowego (wolumetria, modelowanie twarzy, odmładzanie dłoni, wypełnienie doliny łez). Pacjenci przestrzegający zaleceń po wolumetrii mogą liczyć na szybką rekonwalescencję, jak najlepsze i długotrwałe efekty zabiegu. Po zabiegu wolumetrycznym twarzy przez kilka dni należy unikać ekstremalnych temperatur (sauna, solarium, basen, zimny wiatr, opalanie). Wszelkie codzienne zabiegi pielęgnacyjne […]

Zalecenia po toksynie botulinowej – jak zatrzymać efekty na dłużej?

Toksyna botulinowa typu A, czyli eliksir młodości, znany również jako lunchowy zabieg anti-aging, skutecznie niweluje zmarszczki mimiczne i poprawia napięcie skóry. Efekty terapii nie są jednak “na zawsze” i zabiegi trzeba powtarzać, zazwyczaj co kilka miesięcy. Jak dbać o twarz i czego unikać, tak by zachować rezultaty jak najdłużej? Toksyna botulinowa – kiedy zaczyna działać? […]

Botulina czy kwas hialuronowy – który zabieg wybrać?

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – obie substancje stosuje się celem redukcji zmarszczek i odmłodzenia twarzy, jednak kwas HA i botulina różnią się sposobem działania, szeregiem innych wskazań do zabiegu i czasem utrzymywania się efektów. Prawidłowo wykonany zabieg botuliną czy kwasem hialuronowym daje naturalne efekty i uwydatnia nasze naturalne piękno, jednak który z nich lepiej sprawdzi się biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby? 

Worki i cienie pod oczami – skuteczne i nieinwazyjne zabiegi estetyczne

Problem określany przez pacjentów jako podkrążone oczy to właściwie szereg objawów spowodowanych obniżeniem jakości skóry i mikrokrążenia. Problem adresują m.in. karboksyterapia, kwas hialuronowy, mezoterapia czy laser frakcyjny.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi kwasem hialuronowym to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i chociaż nieinwazyjne, to tak jak wszystkie iniekcje wypełniaczy, wiążą się w listą przeciwwskazań.

Lifting wolumetryczny twarzy – działanie i wskazania

Wolumetria twarzy zwiększa objętość tkanki i jednocześnie modeluje kształt twarzy. Preparaty do wolumetrii pozwalają “wypchnąć” skórę do przodu, dzięki czemu spłycone zostają zmarszczki mimiczne, bruzdy i zapadnięcia w twarzy spowodowane ubytkami tłuszczu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są powodem wielu kompleksów, szczególnie jeżeli zmiany występują na twarzy (szczególnie policzkach) i są na tyle głębokie, że nie da się ich “zamaskować” kryjącym makijażem. Blizny po trądziku to blizny zanikowe – wklęsłe, ponieważ dochodzi do ubytku tkanki.

Terapia komórkami macierzystymi – naturalna odbudowa skóry

Komórki macierzyste odwracają widoczne skutki starzenia – skóra jest bardziej elastyczna, promienna i zregenerowana, a drobne zmarszczki wygładzone.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym: skutki uboczne, powikłania. Jak się przed nimi chronić?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to względnie prosty zabieg modelowania i powiększania czerwieni wargowej, jednak powiązanych z szeregiem możliwych negatywnych skutków zabiegu. Od tymczasowego zasinienia i opuchlizny, po ropnie i krwiaki.

Zabiegi medycyny estetycznej pod oczy

Laser frakcyjny CO2, mezoterapia i kwas hialuronowy jako skuteczne metody rewitalizacji skóry, redukcji cieni i worków pod oczami, czy usuwania zmarszczek mimicznych takich jak kurze łapki.