Zalecenia po toksynie botulinowej – jak zatrzymać efekty na dłużej?

Toksyna botulinowa typu A, czyli eliksir młodości, znany również jako lunchowy zabieg anti-aging, skutecznie niweluje zmarszczki mimiczne i poprawia napięcie skóry. Efekty terapii nie są jednak “na zawsze” i zabiegi trzeba powtarzać, zazwyczaj co kilka miesięcy. Jak dbać o twarz i czego unikać, tak by zachować rezultaty jak najdłużej? Toksyna botulinowa – kiedy zaczyna działać? […]

Botulina czy kwas hialuronowy – który zabieg wybrać?

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – obie substancje stosuje się celem redukcji zmarszczek i odmłodzenia twarzy, jednak kwas HA i botulina różnią się sposobem działania, szeregiem innych wskazań do zabiegu i czasem utrzymywania się efektów. Prawidłowo wykonany zabieg botuliną czy kwasem hialuronowym daje naturalne efekty i uwydatnia nasze naturalne piękno, jednak który z nich lepiej sprawdzi się biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby? 

Worki i cienie pod oczami – skuteczne i nieinwazyjne zabiegi estetyczne

Problem określany przez pacjentów jako podkrążone oczy to właściwie szereg objawów spowodowanych obniżeniem jakości skóry i mikrokrążenia. Problem adresują m.in. karboksyterapia, kwas hialuronowy, mezoterapia czy laser frakcyjny.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi kwasem hialuronowym to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i chociaż nieinwazyjne, to tak jak wszystkie iniekcje wypełniaczy, wiążą się w listą przeciwwskazań.

Lifting wolumetryczny twarzy – działanie i wskazania

Wolumetria twarzy zwiększa objętość tkanki i jednocześnie modeluje kształt twarzy. Preparaty do wolumetrii pozwalają “wypchnąć” skórę do przodu, dzięki czemu spłycone zostają zmarszczki mimiczne, bruzdy i zapadnięcia w twarzy spowodowane ubytkami tłuszczu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są powodem wielu kompleksów, szczególnie jeżeli zmiany występują na twarzy (szczególnie policzkach) i są na tyle głębokie, że nie da się ich “zamaskować” kryjącym makijażem. Blizny po trądziku to blizny zanikowe – wklęsłe, ponieważ dochodzi do ubytku tkanki.

Terapia komórkami macierzystymi – naturalna odbudowa skóry

Komórki macierzyste odwracają widoczne skutki starzenia – skóra jest bardziej elastyczna, promienna i zregenerowana, a drobne zmarszczki wygładzone.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym: skutki uboczne, powikłania. Jak się przed nimi chronić?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to względnie prosty zabieg modelowania i powiększania czerwieni wargowej, jednak powiązanych z szeregiem możliwych negatywnych skutków zabiegu. Od tymczasowego zasinienia i opuchlizny, po ropnie i krwiaki.

Zabiegi medycyny estetycznej pod oczy

Laser frakcyjny CO2, mezoterapia i kwas hialuronowy jako skuteczne metody rewitalizacji skóry, redukcji cieni i worków pod oczami, czy usuwania zmarszczek mimicznych takich jak kurze łapki.

Toksyna botulinowa – przeciwwskazania do zabiegu

Bezpieczne usuwanie zmarszczek przez iniekcje toksyny botulinowej (jad kiełbasiany) – lista przeciwwskazań do zabiegu.