Zabiegi laserowe na twarz – rekonwalescencja, zalecenia po zabiegu (laser frakcyjny, laser VPL)

Dwa z najbardziej popularnych zabiegów laseroterapii na skórę twarzy i szyi, które wykonuję, to laser frakcyjny (ablacyjny) i laser VPL. Laser frakcyjny wymaga od pacjenta odpowiedniej pielęgnacji i niestety często wiąże się z wyłączeniem z życia na kilka dni – zostawia na skórze widoczne ślady w postaci “siateczki” pozostawionej po laserze, co nie dla każdego […]

Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej na lato

Latem nasza skóra jest podatna na podrażnienia i wymaga szczególnej ochrony. Duże nasłonecznienie, wysokie temperatury, wiatr czy słona woda mogą negatywnie odbić się na jej kondycji i spowolnić proces regeneracji. Jednak przekonanie, że lato nie służy zabiegom medycyny estetycznej i lepiej odłożyć je na jesień, nie jest do końca zgodna z prawdą. Wskazać można tylko […]

Worki i cienie pod oczami – skuteczne i nieinwazyjne zabiegi estetyczne

Problem określany przez pacjentów jako podkrążone oczy to właściwie szereg objawów spowodowanych obniżeniem jakości skóry i mikrokrążenia. Problem adresują m.in. karboksyterapia, kwas hialuronowy, mezoterapia czy laser frakcyjny.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są powodem wielu kompleksów, szczególnie jeżeli zmiany występują na twarzy (szczególnie policzkach) i są na tyle głębokie, że nie da się ich “zamaskować” kryjącym makijażem. Blizny po trądziku to blizny zanikowe – wklęsłe, ponieważ dochodzi do ubytku tkanki.

Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczność, przygotowanie do zabiegu, efekty

Zabiegowi epilacji poddajemy się najczęściej z pobudek czysto kosmetycznych. Technologie laserowe to obecnie najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia.

Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe metody usuwania tatuażu i makijażu permanentnego – laser frakcyjny CO2 i laser Q-Switch.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach i twarzy

Przebarwienia skóry i sieci poszerzonych naczynek krwionośnych prześwitujące przez skórę twarzy i kończyn to kłopot, z którym zmaga się wiele pacjentów ze skłonnością do zmian naczyniowych.