Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej na lato

Latem nasza skóra jest podatna na podrażnienia i wymaga szczególnej ochrony. Duże nasłonecznienie, wysokie temperatury, wiatr czy słona woda mogą negatywnie odbić się na jej kondycji i spowolnić proces regeneracji. Jednak przekonanie, że lato nie służy zabiegom medycyny estetycznej i lepiej odłożyć je na jesień, nie jest do końca zgodna z prawdą. Wskazać można tylko […]

Labioplastyka – jak przygotować się do zabiegu? Zalecenia po labioplastyce.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się do labioplastyki oraz jak zadbać o miejsca intymne po zabiegu labioplastyki (zalecenia pozabiegowe). Jak przygotować się do zabiegu labioplastyki? Na 7 dni przed zabiegiem nie należy zażywać leków obniżających krzepliwość krwi (aspiryna, polopiryna i jej pochodne). Należy również zrezygnować z palenia na 6 tygodni przed zabiegiem oraz […]

Plastyka warg sromowych: labiominoroplastyka i labiomajoroplastyka

Większość pacjentek decyduje się na labioplastykę z powodu dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie i współżycie. Drugą grupę stanowią pacjentki wybierające ten zabieg jedynie ze względów estetycznych. W ich przypadku defekty estetyczne są powodem dyskomfortu psychicznego, spadku samooceny czy wstydu podczas współżycia. Obala to powszechny mit, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej to jedynie fanaberia bez wskazań […]

Zmniejszenie warg sromowych mniejszych – labioplastyka 

Plastyka warg sromowych pozwala osiągnąć komfort fizyczny i psychiczny. Pacjentka może być wreszcie zadowolona z wyglądu swoich genitaliów.

Skuteczna terapia antycellulitowa – zabiegi na cellulit, wskazania, efekty

Przyjrzyjmy się źródłom tego problemu – jakie są czynniki sprzyjające cellulitowi? Kiedy rozpocząć terapię antycellulitową? Jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej radzą sobie z redukcją tzw. skórki pomarańczowej?

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są powodem wielu kompleksów, szczególnie jeżeli zmiany występują na twarzy (szczególnie policzkach) i są na tyle głębokie, że nie da się ich “zamaskować” kryjącym makijażem. Blizny po trądziku to blizny zanikowe – wklęsłe, ponieważ dochodzi do ubytku tkanki.

Laserowe usuwanie owłosienia – skuteczność, przygotowanie do zabiegu, efekty

Zabiegowi epilacji poddajemy się najczęściej z pobudek czysto kosmetycznych. Technologie laserowe to obecnie najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania owłosienia.

Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe metody usuwania tatuażu i makijażu permanentnego – laser frakcyjny CO2 i laser Q-Switch.

Leczenie nadpotliwości twarzy, stóp i dłoni toksyną botulinową

Działanie botoksu na aktywność gruczołów potowych daje zadowalające efekty ograniczenia wydzielania potu do 10 miesięcy.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach i twarzy

Przebarwienia skóry i sieci poszerzonych naczynek krwionośnych prześwitujące przez skórę twarzy i kończyn to kłopot, z którym zmaga się wiele pacjentów ze skłonnością do zmian naczyniowych.