Mezoterapia – redukcja zmarszczek i zabiegi anti-aging

dr n med. Łukasz Bełza
od wielu lat związany z medycyną estetyczną i ginekologią plastyczną.Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa ukończył w I Klinice i Katedrze Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu.

Mezoterapia Wrocław – centrum medyczne Nowa Estetyka

Niektórych problemów nie da się rozwiązać przy pomocy kremów, bowiem ich przyczyna tkwi w głębszych warstwach skóry, a nie na jej powierzchni. Skóra, która jest przebarwiona, niejednolita, odwodniona potrzebuje podania większej porcji składników odżywczych. Można je dostarczyć poprzez mieszankę witaminową. Mezoterapia  to „koktajl” witaminowy dopasowany indywidualnie do potrzeb Twojej skóry. 

Mezoterapia to również skuteczna metoda usuwania blizn potrądzikowych lub ogólnej rewitalizacji skóry suchej, która utraciła swoją jędrność i koloryt. Pomaga w walce z cellulitem, w leczeniu skóry głowy i nadmiernego wypadania włosów. Zabieg mikro nakłuwania stosować można nie tylko w walce z efektami starzenia się skóry, ale również profilaktycznie, celem dostarczenia do skóry niezbędnych substancji leczniczych (zabiegi anti-aging).

Przebieg zabiegu

Mezoterapia to zabieg bezpieczny i mało bolesny. Miejscowe iniekcje podskórne wykonuje się manualnie za pomocą bardzo cienkich i krótkich igieł, w niewielkich odstępach około 1 cm między miejscami nakłuć. Mieszanka odżywczych i regenerujących substancji wstrzykiwana jest małymi dawkami o precyzyjnym stężeniu składników aktywnych bezpośrednio do warstwy właściwej skóry. W przypadku pacjentów wrażliwych na ból, celem zmniejszenia odczuwanego dyskomfortu, zastosować można znieczulenie miejscowe (na 30 minut przed rozpoczęciem sesji) z wykorzystaniem kremu (anestetyku).

Czas trwania jednego zabiegu to zazwyczaj ok. 45 minut. Po jego zakończeniu stosuje się masaż miejscowy celem równomiernego rozprowadzenia preparatów odżywczych w głębi skóry.

Składniki aktywne w mezoterapii

Najczęściej wykorzystywane preparaty w mezoterapii to mieszanki stworzone na podstawie witamin, kwasu hialuronowego, peptydów biomimetycznych i pierwiastków śladowych. Czasem dodaje się również kofeinę lub glicerynę. Koktajle na bazie kwasu hialuronowego stymulują procesy przemiany metabolicznej w skórze, nasycają suchą skórę cząsteczkami wody (głębokie nawilżenie), poprawiają jej elastyczność i stymulują procesy regeneracji.

Mezoterapia z materiałem z krwi pacjenta (lifting wampirzy) pomaga wyeliminować problem utraty objętości i wiotczenia skóry w procesie starzenia.

Wskazania

  • likwidacja blizn potrądzikowych
  • chęć “odmłodzenia” skóry twarzy, szyi, dekoltu i zewnętrznych części dłoni
  • sucha, zwiotczała skóra o utraconym kolorycie
  • usuwanie rozstępów
  • zmniejszenie widoczności cellulitu (uda, pośladki, biodra)
  • leczenie łysienia u kobiet i mężczyzn
  • profilaktyka eliminacji efektów starzenia skóry

Pacjentom zakwalifikowanym do mezoterapii na 7 dni przed zabiegiem zaleca się zaprzestania przyjmowania aspiryny.

Mezoterapia w leczeniu łysienia

Mezoterapia na skórę głowy to skuteczna, niechirurgiczna metoda leczenia łysienia androgenicznego i nadmiernego wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Stosuje się mezoterapię w wykorzystaniem preparatu z krwi pacjenta, lub jako leczenie farmakologiczne (mezoterapia lekowa). Mezoterapia skóry głowy to doskonała, nieinwazyjna alternatywa dla chirurgicznych przeszczepów włosów własnych dla pacjentów, którzy nie zostali zakwalifikowani do zabiegu, lub nie mogą zaakceptować długiego okresu rekonwalescencji.

Dowiedz się więcej o innych metodach leczenia łysienia.

Efekty

Pierwsze efekty mezoterapii obserwowalne są po 2-3 zabiegach mezoterapii. Naturalnie pobudzona przez kwas hialuronowy produkcja kolagenu i elastyny pozwala na wypełnienie zmarszczek, tworząc zauważalny efekt rewitalizacji i poprawienia napięcia skóry. Następuje kompleksowe “odmłodzenie skóry”, cera się robi zagęszczona, jędrna i nawilżona. Efekty mezoterapii igłowej twarzy utrzymują się przez kilka miesięcy.

Po uzyskaniu pożądanych efektów, celem ich utrzymania zaleca się kontynuowanie mezoterapii zabiegami podtrzymującymi (3-4 na rok).

Mezoterapia – ile zabiegów?

Zaleca się, aby zabiegi mezoterapii skóry wykonywać kilkukrotnie w ramach jednego bloku – te z kolei powtarzać należy w kilkumiesięcznych odstępach. Ilość sesji zależy od pożądanego końcowego efektu i wieku pacjenta:

  • niwelowanie cieni pod oczami 1 – 4,
  • rewitalizacja skóry twarzy: 4 – 8 zabiegów.

Zaletą niechirurgicznych zabiegów usuwania zmarszczek i rewitalizacji skóry jest to, iż obrzęk tkanek objętych zabiegiem utrzymuje się do 1 godziny po zakończeniu sesji. Widoczny jest natomiast niemal natychmiastowy efekt liftingu: odświeżona skóra z mniejszą liczbą zmarszczek i poprawionym kolorytem.

Pielęgnacja po zabiegu

Nie należy zrywać strupków powstałych wskutek nakłuć. Szczególną uwagę zwrócić należy na higienę miejsc iniekcji. Przez 4 dni po zabiegu odradza się korzystanie z sauny, basenu i kąpieli słonecznych. Średni czas rekonwalescencji to 1-2 dni.

 

Mezoterapia – cena w Nowa Estetyka Wrocław: w zależności od wykorzystanego preparatu od 150 zł (mezoterapia okolicy oka) do 1200 zł (mezoterapia całej twarzy).

Zobacz cennik zabiegów w centrum Nowa Estetyka»