Mezoterapia z preparatem z krwi własnej

dr n med. Łukasz Bełza
od wielu lat związany z medycyną estetyczną i ginekologią plastyczną.Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa ukończył w I Klinice i Katedrze Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu.

Mezoterapia – centrum medyczne Nowa Estetyka Wrocław

Mezoterapia z materiałem z krwi pacjenta pomaga wyeliminować problem utraty objętości i wiotczenia skóry w procesie starzenia. Wraz z wiekiem obniża się metabolizm komórek, a nadmierna i długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV uszkadza komórki naskórka i skóry właściwej, redukując zdolność tkanki do samoregeneracji. Wampirzy lifting dostarcza, bezpośrednio do skóry właściwej, substancji odżywczych i aktywuje procesy naprawcze komórek. Zabieg daje rewelacyjne efekty w usuwaniu pierwszych zmarszczek.

Wampirzy lifting wykonuje się przy pomocy preparatu odżywczego pobranego z krwi własnej pacjenta – w plazmie krwi obecne są substancje stymulujące wzrost tkanek, nazywane czynnikami wzrostu. Związki te pobudzają komórki do podziału i przekształcenia się w fibroblasty, czyli komórki produkujące włókna kolagenowe i elastynę. Co roku dojrzała cera traci około 1% kolagenu – dzięki mezoterapii można pobudzić fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Lifting wampirzy to zabieg medycyny estetycznej dający długotrwały efekt rewitalizacji skóry, jednocześnie bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji – dzięki temu, że do zabiegu wykorzystuje się komórki własne.

Mezoterapia preparatem z krwi własnej – przebieg zabiegu

Wampirzy lifting to zabieg stuprocentowo naturalny, gdyż do iniekcji wykorzystuje się materiał krwiopodobny, pobrany najczęściej z żyły odłokciowej, tak jak krew do morfologii. Pobiera się niewielką ilość krwi, średnio 8-24 ml, która następnie zostaje odwirowana w separatorze. Trwa to kilka minut. Otrzymany roztwór zawiera niewielkie stężenie osocza przy dużej liczbie płytek krwi — nawet 9-krotnie większej w porównaniu z krwią przed odwirowaniem. Odzyskuje się nawet 90% płytek krwi zawartych w pobranej próbce. Taki koncentrat zawiera optymalną ilość czynników wzrostu — są substancje stymulujące rozwój i podział komórek.

Uzyskany preparat wprowadza się do skóry metodą iniekcji za pomocą mikroigieł. Mezoterapia może mieć charakter precyzyjnych zastrzyków manualnych tworzących “siateczkę” punktów na skórze objętej terapią, lub mieć kształt liniowy (np. wzdłuż linii ust). Wykonuje się również wolumetryczne podanie preparatu za pomocą urządzenia Dermapen.

Pobranie krwi oraz właściwy zabieg mezoterapii to zazwyczaj od 30 do 45 minut.

Co sprawia, że preparat z krwi własnej skutecznie odmładza skórę?

Zasada działania bazuje na roli, jaką w organizmie pełnią płytki krwi i produkowane przez nie czynniki wzrostu. Powstanie rany rozpoczyna naturalny proces nie tylko krzepnięcia krwi, ale i podziału komórek celem szybkiej regeneracji miejsca, w którym przerwana została ciągłość naskórka. Iniekcja naśladuje powstanie rany, jednocześnie dając sygnał do rozpoczęcia mechanizmu naprawczego.

Miejsca podania preparatu odżywczego

Obszar iniekcji może obejmować całą powierzchnię skóry twarzy równomiernie lub ze skupieniem gęstości nakłuć na newralgicznych rejonach, podatnych na powstawanie zmarszczek ze względu na naturalnie intensywną mimikę. Są to zmarszczki marionetki, wokół ust (zmarszczki palacza), bruzdy nosowo-wargowe (zmarszczki zająca), poniżej dolnej powieki, wokół oczu, pionowe (lwia zmarszczka) i poziome zmarszczki na czole. Nakłucia wykonać można równomiernie na całej powierzchni (klasyczna technika mezoterapii igłowej) albo wzdłuż zmiany/zmarszczki, którą chcemy zniwelować.

Mezoterapia — w jakim wieku?

Wampirzy lifting jako terapia przeciwstarzeniowa przeprowadzana może być profilaktycznie u kobiet i mężczyzn już po 25. roku życia. U osób młodych, gdzie mechanizmy regeneracji działają szybciej, szybciej widoczne będą również efekty zabiegu.

Powiedzieć można, że najbardziej satysfakcjonujące efekty mezoterapia odżywcza własnymi komórkami daje u pacjentów w wieku 30-40 lat, jednak do ich osiągnięcia potrzebne może być kilka zabiegów. Aby przedłużyć efekty regeneracji skóry, najlepiej jest wykonać zabieg 3-4 razy w odstępach 4 tygodni.

Mezoterapia preparatem odżywczym z krwi to zabieg dla osób przed 60 r.ż. Podane przedziały są jedynie orientacyjne, ponieważ to, co decyduje o skuteczności terapii to kondycja skóry pacjenta, nie jego wiek. Zabieg podtrzymujący wykonać można 1-2 razy w roku.

Wskazania

Wskazania do mezoterapii twarzy, szyi czy dekoltu:

 • wygładzenie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych
 • rewitalizacja i odbudowa utraconej elastyczności i jędrności skóry
 • poprawa jędrności i nawilżenia skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • rewitalizacja
 • niechirurgiczny lifting twarzy i policzków
 • lwia zmarszczka
 • wypełnienie blizn potrądzikowych
 • drobne zmarszczki wokół oczu, rewitalizacja okolicy oka
 • regeneracja skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej

Wskazania do mezoterapii na skórę głowy:

 • leczenie łysienia (typu męskiego)
 • wzmocnienie zniszczonych, słabych włosów
 • powstrzymanie nadmiernego wypadania

Efekty

 • zmarszczki zostają wygładzone, skóra odzyskuje jędrność, poprawia się koloryt skóry
 • regeneracja starych lub uszkodzonych chorobowo komórek
 • aktywuje się wzrost włosów, uśpione cebulki włosów przechodzą w stan aktywności
 • biostymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu w komórkach skóry
 • szybszy proces gojenia po innych zabiegach medycyny estetycznej

Kompleksowe działanie

Oprócz zabiegów wygładzania zmarszczek twarzy, mezoterapię stosować można praktycznie na każdą inną część ciała. Zabieg skutecznie wygładza zmarszczki na dekolcie, szyi i na wierzchach dłoni; skutecznie minimalizuje także widoczność blizn (różnych typów), wygładza cellulit i ujednolica pigmentację rozstępów; poprawia kondycję skóry po innych, bardziej inwazyjnych zabiegach dermatologicznych (np. peeling chemiczny).

Mezoterapia na wypadanie włosów

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów i łysienia może być wiele — należą do nich niekorzystne czynniki środowiska, leki farmakologiczne, choroby przewlekłe, schorzenia skóry głowy i włosów, zmiany hormonalne i toksyny. Nierzadko zwiększone wypadanie włosów spowodowane jest życiem w stresie, złą dietą, lub odziedziczoną skłonnością do łysienia. Problem wypadania i słabych włosów może dotyczyć całej powierzchni owłosionej skóry skalpu lub jej fragmentów.

Mezoterapia skóry głowy to zabieg skierowany do osób borykających się z problemem nadmiernego wypadania włosów lub tych, które po prostu zauważyły pogorszenie się ich ogólnej kondycji. Mezoterapia:

 • stymuluje wzrost zdrowych, gęstych włosów
 • ogranicza ich wypadanie
 • regeneruje i odbudowuje łodygę włosa

Czynniki wzrostu powodują, że włosy dorosłe stają się mocniejsze i przestają wypadać, a uśpione mieszki włosowe są lepiej odżywione i stymulowane do produkcji nowych włosów. Najlepsze efekty przynosi mezoterapia w terapii łączonej z lekami doustnymi.

Mezoterapia preparatem odżywczym z krwi pacjenta – cena: od 650 zł (1 tuba)

 

Zobacz cennik zabiegów w centrum Nowa Estetyka»