Mezoterapia Dermapen Wrocław – Nowa Estetyka

Dermapen to specjalistyczne narzędzie medycyny estetycznej opracowane przez firmę Revisage. Dermapen, wyposażony w zestaw pulsujących mikro igieł, pozwala dostarczyć w głąb skóry zbawienne składniki rewitalizujące i koktajle witaminowe. Dermapen to bezpieczny i komfortowy (w porównaniu do tradycyjnych nakłuć mezoterapii) sposób stymulacji produkcji kolagenu w skórze oraz metoda wspomagająca leczenie łysienia i walkę z nadmiernym wypadaniem włosów.

Mezoterapia Dermapen – przebieg zabiegu

Dermapen to nowoczesne urządzenie medyczne wykorzystywane w zabiegach mezoterapii igłowej. Wyposażone zostało w zestaw sterylnych (wymienialnych) mikroigieł z funkcją wibracji. Dermapen pozwala na precyzyjną aplikację składników odżywczych i koktajli witaminowych stymulujących regenerację skóry, bezpośrednio do głębokich warstw tkanek. Głębokość iniekcji zależy od rodzaju problemu i oczekiwanych efektów zabiegu, zazwyczaj jest to od 0,25mm do 2,50mm.

Celem zabiegu z użyciem Dermapen jest pobudzenie komórek zwanych fibroblastami, odpowiedzialnych za produkcję elastyny i włókien kolagenowych, których ilość w skórze właściwej maleje wraz z wiekiem. Zabieg Dermapen pozwala zniwelować widoczne efekty starzenia się skóry poprzez jej wygładzenie, ujędrnienie i ujednolicenie kolorytu. Celowe mikrouszkodzenia wierzchnich warstw skóry mobilizują komórki do samoregeneracji i zwiększenia produkcji nowego kolagenu.

Skóra jest zregenerowana, bardziej elastyczna i nawilżona, wcześniej widoczne zmarszczki zostają wypełnione. Zazwyczaj stosowane na skórę twarzy, szyi i dekoltu, zabiegi Dermapen w gabinecie Nowa Estetyka z powodzeniem wykorzystuje się również celem zredukowania blizn potrądzikowych i innych typów niedoskonałości.

Efekt rewitalizacji widoczny jest już po jednym zabiegu Dermapen, jednak do osiągnięcia pełnych efektów należy poddać się 3-4 sesjom w 3-4-tygodniowych odstępach.

Dermapen – przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • uszkodzenia skóry w miejscach objętych zabiegiem
 • niektóre uczulenia skórne
 • aktywna opryszczka i trądzik
 • choroby nowotworowe

Wskazania

 • likwidacja zmarszczek (drobnych i głębokich)
 • profilaktyka i niwelowanie objawów fotostarzenia
 • niwelowanie blizn: powypadkowych, pourazowych, pooparzeniowych i potrądzikowych
 • profilaktyka i usuwanie cellulitu
 • usuwanie rozstępów
 • przywrócenie utraconego jednolitego kolorytu skóry
 • ujędrnienie skóry, poprawa jej gęstości i nawilżenia
 • leczenie łysienia (pobudzenie cebulek włosów)

Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem Dermapen w gabinecie Nowa Estetyka przeprowadzany jest jedynie po wcześniejszym wnikliwym wywiadzie lekarskim. Lekarz specjalista dobiera optymalną ścieżkę leczenia indywidualnie dla każdego pacjenta.

Przed zabiegiem

Na tydzień przed zabiegiem wykorzystującym Dermapen zrezygnować należy z innych podobnych terapii medycyny estetycznej oraz głębokich peelingów na skórze objętej leczeniem. Zabieg trwa 30-45 minut.

Czy zabieg Dermapen jest bolesny?

Odczucie dyskomfortu i bólu podczas mezoterapii Dermapen jest kwestią indywidualną. Dla wygody naszych pacjentów, na 30 minut przed zabiegiem miejsca objęte leczeniem pokrywamy kremem znieczulająco-dezynfekującym.

Mezoterapia Dermapen – zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji po mezoterapii Derma Pen to 3 dni (podczas gdy czas gojenia po tradycyjnym zabiegu mezoterapii to 6 dni). Brak jest efektów ubocznych. Bezpośrednio po mezoterapii Dermapenem wystąpić mogą lokalne zaczerwienienia, skóra może być nieznacznie spuchnięta, procesowi regeneracji towarzyszy złuszczanie naskórka. Zaleca się stosowanie kremów nawilżających zmniejszających uczucie napięcia skóry, panie nakładać mogą maskujący makijaż, aby jak najszybciej powrócić do codziennych zajęć. Podczas gojenia unikać należy nadmiernego narażenia skóry na promieniowanie UV i wysokie temperatury (sauna). Niewskazane są również wizyty na basenie.

Czas trwania 30-45 minut
Znieczulenie miejscowe
Powtarzalność zabiegu najczęściej 3-4 sesje co 3-4 tygodnie
Rekonwalescencja zaczerwienienie, obrzęk, widoczne ślady igieł głowicy do 3 dni, gojeniu towarzyczy słuszczanie naskórka
Pielęgnacja po zabiegu odpowiednie nawilżenie, higiena, ochrona przed słońcem