Zabieg Vaginal Narrower® we Wrocławiu – Nowa Estetyka

Dla pacjentek zainteresowanych zabiegiem rewitalizacji pochwy lub liftingu krocza proponujemy małoinwazyjny zabieg z użyciem nici Vaginal Narrower®. Nici Vaginal Narrower są stosowane w przypadku defektów zarówno kosmetycznych, jak i funkcjonalnych, związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy. Najczęstszymi przyczynami tego defektu są porody przebyte drogą naturalną, jednak bywają również przypadki o innej etiologii np. przebyte zabiegi operacyjne w obrębie krocza.

Lifting krocza nićmi Vaginal Narrower niesie ze sobą korzyści nie tylko w sferze seksualnej, lecz także zdrowotnej. Pacjentki, które skarżą się na podrażnienia stref intymnych czy zakażenia, mogą liczyć na znaczną poprawę jakości życia, gdyż waginoplastyka po ciąży redukuje ilość wydzieliny pochwowej, podrażniającej okolice krocza.

Na czym polega zabieg Vaginal Narrower® ?

Vaginal narrower® jest nicią wykonaną z polikaprolaktonu – substancji bezpiecznej, która nie wywołuje podrażnień, ulega natomiast rozpuszczeniu w tkankach po okresie paru miesięcy. Nić po obu stronach jest zakończona małymi haczykami, które pozwalają zachować jej stałą pozycję. Nić zostaje wprowadzona przez małe nacięcia wykonane przez lekarza i zostaje przytwierdzona do płytko położonego mięśnia. Efekt liftingu jest natychmiastowy. Nić z czasem zostaje wchłonięta, a na jej miejscu pojawia się tkanka łączna, utrzymująca stan po zabiegu jeszcze przez kilka lat.

Zalecenia pozabiegowe

Niska inwazyjność zabiegu sprawia, że pacjentka może powrócić do codziennych czynności już po kilku dniach, a do podjęcia aktywności seksualnej bez obawy bólu lub naruszenia struktur – po kilku tygodniach.  Należy jednak pamiętać o stosowaniu środków miejscowo odkażających do czasu następnej miesiączki.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, co całkowicie niweluje uczucie bólu. Należy mieć jednak na względzie że nadal zostaje zachowane uczucie rozpychania oraz uciskania, mogące sprawiać lekki dyskomfort.

Przeciwwskazania

  • uczulenie na leki stosowane do znieczulenia
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • okres wczesnego połogu
  • ciąża
  • ostry stan zapalny pochwy i sromu (zabieg jest nadal możliwy do przeprowadzenia po wyleczeniu infekcji)
  • okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy
  • choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych

Vaginal Narrower – cena w Nowa Estetyka Wrocław – 2000 zł