Laserowe obkurczanie pochwy – Nowa Estetyka we Wrocławiu

Stan pochwy, jak każdego organu, może się pogarszać wraz z wiekiem. Jako główną przyczynę problemu możemy uznać porody. Poszerzony przedsionek pochwy jest powodem wielu dolegliwości – częstych infekcji i podrażnień sromu. W związku z wysoką inwazyjnością zabiegów operacyjnych zwężających pochwę, proponujemy Paniom bezpieczny zabieg z wykorzystaniem światła laserowego.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem laserowego obkurczania pochwy w gabinecie Nowa Estetyka przeprowadzamy konsultację ginekologiczną. Pozwoli to odkryć ewentualne przeciwwskazania i stanowi dla pacjentki możliwość zapoznania się ze specyfiką zabiegu oraz rozwiania wszelkich wątpliwości.

Działanie lasera opiera się na zjawisku fototermolizy – konwersji energii świetlnej w cieplną. Fale świetlne przedostają się w głąb ścian pochwy i zostają pochłonięte przez komórki. Woda w nich zostaje podgrzana, co doprowadza do ich obumarcia. Powstałe w ten sposób „braki” w tkance stymulują resztę ocalałych komórek do wzrostu i podziału, wskutek czego tkanka się obkurcza i zagęszcza. Dodatkowo zwiększa się synteza kolagenu. Wszystko razem składa się na zwiększenie napięcia ścian pochwy, co w zależności od stanu zdrowia, pozwoli na redukcję lub całkowite wyeliminowanie problemu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest mało bolesny, dzięki czemu nie potrzeba stosowania znieczulenia miejscowego.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu pacjentka może natychmiast wrócić do spraw życia codziennego. Zaleca się wstrzymanie od aktywności seksualnej na okres 4 do 6 tygodni. Należy mieć również na uwadze fakt, iż po zabiegu mogą pojawiać się naturalne dla regenerujących się tkanek wysięki surowicze – zalecane jest wówczas stosowanie wkładek higienicznych.

Pełnych rezultatów zabiegu można spodziewać się już po pierwszym miesiącu. Efekt napięcia utrzymuje się przez okres 2 lat.