Rewitalizacja stref intymnych – Nowa Estetyka we Wrocławiu

Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego do tkanki podskórnej warg sromowych powodując ich powiększenie, rewitalizację i nawilżenie skóry. Efektem jest odmłodzenie okolic intymnych.

Wskazaniem do zabiegu augmentacji, modelowania i rewitalizacji warg sromowych jest ich całkowity zanik spowodowany zapadnięciem się podściółki tłuszczowej, wrodzona asymetria bądź niesatysfakcjonujący wygląd. Zabiegi modelowania i wypełniania warg sromowych rozwiązują problem zaniku tkanki wywołanego zmianami hormonalnymi, utratą masy ciała lub okresem przekwitania. Zabieg może dotyczyć warg sromowych mniejszych i większych.

Powiększenie (augmentacja) warg sromowych

Zabieg polega na podskórnej iniekcji preparatu, którego skład bazuje na kwasie hialuronowym, czego efektem jest uwydatnienie zbyt małych tkanek. Działanie kwasu hialuronowego polega na nawodnieniu komórek, zwiększeniu objętości modelowanego obszaru, jak również długofalowej biostymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Kwas hialuronowy sprawdza się nie tylko do poprawy estetyki miejsc intymnych, wyrównując nieznaczne asymetrie, ale również w naturalny sposób stymuluje komórki do dalszej przebudowy. Zabieg rewitalizacji przywraca estetykę narządów płciowych u kobiet po znacznej utracie wagi, po przebytych chorobach, i kiedy widoczne stają się niedoskonałości powstałe w okresie przekwitania. Augmentacja (powiększenie) zbyt małych warg sromowych większych eliminuje ryzyko otarć i częstych infekcji, które powstają, gdy drogi rodne nie są należycie chronione.

Wskazania

  • chęć poprawy estetyki i atrakcyjności stref intymnych w oczach partnera
  • spadek satysfakcji z życia seksualnego
  • asymetria sromu
  • częste infekcje spowodowane zbyt małym rozmiarem warg sromowych, które nie zapewniają wystarczającej ochrony kanału rodnego
  • częste urazy i otarcia, ból i świąd okolic intymnych
  • wiotka, sucha skóra narządów płciowych u pacjentek w okresie menopauzy
  • utrata jędrności i objętości warg sromowych
  • niesatysfakcjonujący wygląd stref intymnych u pacjentek po znacznej utracie masy ciała

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany przez lekarza specjalistę ginekologii i położnictwa. Od pacjentki nie wymaga się specjalnego przygotowania do zabiegu.

Iniekcje kwasu hialuronowego przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, po dezynfekcji skóry. Za pomocą kaniuli (cienkiej mikro igły) preparat zostaje wstrzyknięty pod skórę w rejonie objętym rewitalizacją. Skóra zostaje rozmasowana, zapewniając prawidłowe i równomierne rozlokowanie preparatu w tkankach. Zabieg jest bezbolesny i zazwyczaj trwa do 45 minut.

Do osiągnięcia efektu końcowego wystarczy 1 zabieg.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu wystąpić może nieznaczny dyskomfort bólowy, jednak pacjentka może od razu wrócić do pracy i codziennych aktywności. Istnieje możliwość wystąpienia niewielkiego krwawienia z powstałych mikro nakłuć, przez kilka dni okolice poddane iniekcji mogą być lekko opuchnięte i zaczerwienione — nie trwa to jednak długo.

Efekty

Końcowy rezultat zabiegu w postaci ujędrnienia i nawilżenia skóry, zwiększenia jej napięcia oraz wypełnienia warg sromowych widoczny jest tydzień po zabiegu. Efekt utrzymuje się do 2 lat.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • aktywny stan zapalny lub infekcja okolic intymnych