Implanty włosów Biofibre® – Innowacyjna metoda zagęszczania włosów

Technologia opracowana przez firmę Medicap® to obecnie najbardziej innowacyjny, skuteczny i jednocześnie w pełni bezpieczny system implantacji sztucznych włosów. Zabiegi wszczepiania sztucznych włosów Biofibre® gwarantują nie tylko natychmiastowy, ale przede wszystkim naturalny i trwały efekt zagęszczenia włosów już w kilka godzin, przy minimalnym czasie rekonwalescencji dla tego typu inwazyjnych zabiegów.

Długoletnie badania nad strukturą sztucznych włókien umożliwiły opracowanie biokompatybilnych materiałów, z których wykonane są implanty. Biozgodne sztuczne włosy Biofibre® zawierają głównie keratynę, co sprawia, że włosy są giętkie i miękkie w dotyku, a jednocześnie odporne na zniszczenia, zginanie i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Za pomocą punchera zakończonego mikroigłą, implanty umieszczone zostają w skórze na tyle głęboko (okolica przedokostnowa głowy), że pozostają odporne na urazy mechaniczne i wypadanie (np. podczas czesania).

Sztuczne włosy Biofibre® oraz urządzenia do ich implantacji dopuszczone są do użytku zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC. Międzynarodowy certyfikat CE 0373 potwierdza bezpieczeństwo ich stosowania w medycynie estetycznej.

Pacjenci wybierać mogą spośród 13 odcieni włosów prostych, kręconych lub falistych o długości 15-45 cm (dla mężczyzn) lub 60-90 cm (dla kobiet). Pozwala to na dokładne dopasowanie implantów do naturalnych włosów pacjenta. Po zakończeniu rekonwalescencji, różnice w odcieniu włosów wyrównać można za pomocą farby bez amoniaku.

Podczas pierwszego zabiegu wszczepione zostaje około 100 włosów. W miarę potrzeb, wszczepienie większej liczby włosów może mieć miejsce po upływie 3 miesięcy i przyjęciu się pierwotnie zaaplikowanych implantów.

Wskazania do implantów włosów Biofibre®

  • łysienie androgenowe o podłożu genetycznym
  • rozległe nadmierne wypadania włosów powodujące utratę ich gęstości
  • łysienie w obrębie blizn
  • łysienie plackowate
  • zakola, utrata włosów na szczycie głowy
  • dyskwalifikacja pacjenta do inwazyjnego zabiegu chirurgii odtwórczej włosów z okolicy potylicznej

Technika Biofibre® to skuteczna metoda leczenia łysienia i zagęszczania włosów u mężczyzn i kobiet. Może być stosowana bez ograniczeń wiekowych, niezależnie od stadium zaawansowania i wielkości obszaru skóry głowy dotkniętego problemem łysienia. Wraz z innymi nieinwazyjnymi metodami poprawy ogólnego stanu włosów własnych (takich jak mezoterapia głowy osoczem bogatopłytkowym), Biofibre® gwarantuje uzyskanie optymalnego i długotrwałego efektu estetycznego.

Włosy Biofibre® to dobra alternatywa dla pacjentów, którzy nie zostali zakwalifikowani do chirurgicznego przeszczepu ze względu na zbyt małą liczbę włosów własnych w miejscu pobrania, lub tych, którzy wymagają natychmiastowego zagęszczenia włosów bez stosunkowo długiej rekonwalescencji.

Zabieg uzupełnienia włosami sztucznymi powinien zostać przeprowadzony przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo oraz optymalny efekt końcowy terapii.

Zalecenia dla pacjenta

Wymagane są badania takie jak: pełna morfologia krwi, układ krzepnięcia oraz stężenie glukozy (na czczo). Szczegółowy wywiad lekarski ukierunkowany jest na schorzenia skóry i choroby ogólnoustrojowe, które wydłużać mogą czas gojenia.

Zaleca się, by palacze zrezygnowali z palenia na co najmniej 24 godz. poprzedzające zabieg. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, odstawić należy również leki wpływające na czas krzepnięcia krwi, multiwitaminy i preparaty zaw. wit. E i B.

Pacjenci w trakcie równoległej terapii farmakologicznej minoksydylem powinni odstawić lek na co najmniej 3 tygodnie poprzedzające zabieg Biofibre.

Jaka metoda leczenia łysienia będzie dla Ciebie odpowiednia?

Borykasz się z problemem łysienia miejscowego lub rozległego nadmiernego wypadania włosów, lecz nie wiesz, czy metoda Biofibre® trwale polepszy stan Twoich włosów? Zapraszamy do zarezerwowania terminu konsultacji – lekarz medycyny estetycznej przedstawi Ci skuteczny i bezpieczny plan zabiegów zagęszczenia włosów, dobrany indywidualnie do Twoich potrzeb.

Zabiegi Biofibre® wykonuje lek. med. estetycznej Łukasz Bełza, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. dr Bełza posiada uprawnienia do przeprowadzania zabiegów wszczepiania biozgodnych włosów Biofibre® potwierdzone oficjalnym certyfikatem samego twórcy technologii, Medicap.

Wieloletnie doświadczenie, dbałość o bezpieczeństwo i wyjątkowe efekty przeprowadzanych zabiegów sprawiają, że zagęszczanie włosów i leczenie skóry głowy w klinice estetycznej Nowa Estetyka cieszy się zaufaniem pacjentów w Polsce i za granicą.

Więcej o włosach Biofibre® dowiesz się odwiedzając stronę producenta: www.biofibre.com lub czytając na blogu: BIOFIBRE® – Natychmiastowy efekt nowej fryzury