Biofibre®

Zabiegi Biofibre® we wrocławskiej klinice Nowa Estetyka

Biofibre® – Innowacyjna metoda implantacji sztucznych włosów

Technologia opracowana przez firmę Medicap® to obecnie najbardziej innowacyjny, skuteczny i jednocześnie w pełni bezpieczny system implantacji sztucznych włosów. Zabiegi wszczepiania sztucznych włosów Biofibre® gwarantują nie tylko natychmiastowy, ale przede wszystkim naturalny i trwały efekt zagęszczenia włosów już w kilka godzin, przy minimalnym czasie rekonwalescencji dla tego typu inwazyjnych zabiegów.

Długoletnie badania nad strukturą sztucznych włókien umożliwiły opracowanie biokompatybilnych materiałów, z których wykonane są implanty. Biozgodne sztuczne włosy Biofibre® zawierają głównie keratynę, co sprawia, że włosy są giętkie i miękkie w dotyku, a jednocześnie odporne na zniszczenia, zginanie i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Za pomocą punchera zakończonego mikroigłą, implanty umieszczone zostają w skórze na tyle głęboko (okolica przedokostnowa głowy), że pozostają odporne na urazy mechaniczne i wypadanie (np. podczas czesania).

Sztuczne włosy Biofibre® oraz urządzenia do ich implantacji dopuszczone są do użytku zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC. Międzynarodowy certyfikat CE 0373 potwierdza bezpieczeństwo ich stosowania w medycynie estetycznej.

Pacjenci wybierać mogą spośród 13 odcieni włosów prostych, kręconych lub falistych o długości 15-45 cm (dla mężczyzn) lub 60-90 cm (dla kobiet). Pozwala to na dokładne dopasowanie implantów do naturalnych włosów pacjenta. Po zakończeniu rekonwalescencji, różnice w odcieniu włosów wyrównać można za pomocą farby bez amoniaku.

Podczas pierwszego zabiegu wszczepione zostaje około 100 włosów. W miarę potrzeb, wszczepienie większej liczby włosów może mieć miejsce po upływie 3 miesięcy i przyjęciu się pierwotnie zaaplikowanych implantów.

Wskazania do wszczepienia włosów Biofibre®

  • łysienie androgenowe o podłożu genetycznym
  • rozległe nadmierne wypadania włosów powodujące utratę ich gęstości
  • łysienie w obrębie blizn
  • łysienie plackowate
  • dyskwalifikacja pacjenta do inwazyjnego zabiegu chirurgii odtwórczej włosów z okolicy potylicznej

Technika Biofibre® to skuteczna metoda leczenia łysienia i zagęszczania włosów u mężczyzn i kobiet. Może być stosowana bez ograniczeń wiekowych, niezależnie od stadium zaawansowania i wielkości obszaru skóry głowy dotkniętego problemem łysienia. Wraz z innymi nieinwazyjnymi metodami poprawy ogólnego stanu włosów własnych (takich jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym), Biofibre® gwarantuje uzyskanie optymalnego i długotrwałego efektu estetycznego.

Włosy Biofibre® to dobra alternatywa dla pacjentów, którzy nie zostali zakwalifikowani do chirurgicznego przeszczepu ze względu na zbyt małą liczbę włosów w miejscu pobrania, lub tych, którzy wymagają natychmiastowego zagęszczenia włosów bez stosunkowo długiej rekonwalescencji.

Zabieg wszczepienia sztucznych włosów Biofibre® powinien zostać przeprowadzony przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo zabiegu oraz optymalny efekt końcowy.

Zalecenia dla pacjenta

Wymagane są badania takie jak: pełna morfologia krwi, układ krzepnięcia oraz stężenie glukozy (na czczo). Szczegółowy wywiad lekarski ukierunkowany jest na schorzenia skóry i choroby ogólnoustrojowe, które wydłużać mogą czas gojenia.

Zaleca się, by palacze zrezygnowali z palenia na co najmniej 24 godz. poprzedzające zabieg. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, odstawić należy również leki wpływające na czas krzepnięcia krwi, multiwitaminy i preparaty zaw. wit. E i B.

Pacjenci w trakcie równoległej terapii farmakologicznej minoksydylem powinni odstawić lek na co najmniej 3 tygodnie poprzedzające implantację.

Jaka metoda leczenia łysienia będzie dla Ciebie odpowiednia?

Borykasz się z problemem łysienia miejscowego lub rozległego nadmiernego wypadania włosów, lecz nie wiesz, czy metoda Biofibre® trwale polepszy stan Twoich włosów? Umów się na konsultację już dziś – lekarz medycyny estetycznej przedstawi Ci skuteczny i bezpieczny plan leczenia łysienia, dobrany indywidualnie do Twoich potrzeb.

Zabiegi Biofibre® wykonuje lek. med. estetycznej Łukasz Bełza, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. dr Bełza posiada uprawnienia do przeprowadzania zabiegów wszczepiania biozgodnych włosów Biofibre® potwierdzone oficjalnym certyfikatem samego twórcy technologii, Medicap.

Wieloletnie doświadczenie, dbałość o bezpieczeństwo i wyjątkowe efekty przeprowadzanych zabiegów sprawiają, że zagęszczanie włosów Biofibre® w gabinecie Nowa Estetyka cieszy się zaufaniem pacjentów w Polsce i za granicą.

Więcej o włosach Biofibre® dowiesz się odwiedzając stronę producenta: www.biofibre.com lub czytając na blogu: Implanty włosów BIOFIBRE® – Natychmiastowy efekt nowej fryzury

Umów się na spotkanie