Wypełnianie zmarszczek Sculptra® Wrocław

Młodość przemija wraz z wiekiem, a wraz z nią stopniowo zmniejsza się poziom kolagenu w skórze. Będąc najważniejszym białkiem budulcowym tkanki łącznej, odpowiada on za jędrność i elastyczność skóry. Niedobór włókien kolagenowych prowadzi do pojawiania się tak niechcianych przez nas zmarszczek.

Składnikiem, który odgrywa najważniejszą rolę w składzie innowacyjnego preparatu Sculptra® jest L-kwas polimlekowy. Charakteryzuje się on wysokim poziomem biodostępności i jest dobrze tolerowany przez organizm. Polimery kwasu mlekowego naturalnie występują w organizmie, dlatego też ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. Nie zastępują jednak kolagenu. Ich zadaniem jest pobudzenie komórek macierzystych fibroblastów do produkcji własnego kolagenu.

Klinicznie udowodniono, że już dwie iniekcje wypełniacza Sculptra® wystarczą, by organizm zaczął produkować o 30–40% więcej kolagenu. Dlatego też zabiegi z wykorzystaniem preparatu Sculptra® szybko zyskały miano skutecznego niechirurgicznego liftingu twarzy.

Początkowe działanie preparatu opiera się na wypełnieniu pustych przestrzeni podskórnych, a nieco później ma miejsce stopniowa biostymulacja wytwarzania nowego kolagenu. Po pewnym czasie preparat zostaje w naturalny sposób całkowicie wchłonięty przez organizm, a efektu odmłodzenia i regeneracji nadaje skórze nowo wyprodukowany kolagen.

Oczekiwane rezultaty

Efekty zastosowania preparatu pojawiają się stopniowo, a do osiągnięcia pełnej korekcji zmarszczek głębokich i wypełnienia bruzd niezbędne jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach kilku tygodni (dokładny plan leczenia ustalany jest indywidualnie). Do zadowalającego wypełnienia płytkich zmarszczek wystarczyć powinien jeden zabieg.

Pierwsze długofalowe efekty działania Sculptra® pojawiają się po 6 miesiącach i utrzymują się nawet powyżej 2 lat.

Przebieg leczenia

Na 30 minut przed aplikacją wypełniacza, skóra może zostać pokryta żelem znieczulającym. Certyfikowany lekarz cienką mikro igłą precyzyjnie wstrzykuje preparat na odpowiednią głębokość skóry. Miejsca wstrzyknięć produktu są delikatnie rozmasowywane, aby zapewnić równomierne rozłożenie preparatu pod skórą.

Możliwe jest wystąpienie obrzęku, zaczerwienienia skóry lub miejscowego zasinienia – objawy te zazwyczaj ustępują po 2-3 dniach.

Wskazania do zabiegu Sculptra®

  • niwelowanie starzenia się skóry rąk
  • nadanie objętości policzkom, podbródku, wargom, kościom policzkowym
  • ujędrnienie skóry, przebudowa z produkcją kolagenu
  • redukcja widoczności bruzd
  • korekcja zmarszczek – nawet tych głębokich
  • spłycenie różnego rodzaju blizn i bliznowców
  • poprawa wyglądu zmian w okolicach brzucha i bioder

 

Przeciwwskazania

Korekta zmarszczek wypełniaczem Sculptra® nie jest możliwa u osób z nietolerancją na którykolwiek ze składników produktu. Przeciwwskazaniami są również infekcje skórne, zmiany zapalne lub skłonność pacjenta do występowania blizn przerostowych. Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży lub w okresie laktacji.

 

Sculptra – cena w Nowa Estetyka Wrocław: od 1400 zł (1 ampułka)