Ellanse™ we Wrocławiu – centrum medyczne Nowa Estetyka

Wygląd skóry zależy od wielu czynników. Głównymi z nich są ilość włókien kolagenu oraz elastyny zawartych w jej tkankach. Wraz z wiekiem ilość tych włókien maleje, co wpływa na jej jędrność oraz gęstość. Efektem tego jest widoczny efekt starzenia się skóry.

Wypełniacze najnowszej generacji Ellanse™, w przeciwieństwie do tradycyjnych wypełniaczy, stymulują odnowę włókien kolagenowych, pozostawiając skórę napiętą oraz nawilżoną na długi czas. Tajemnica działania leży w polikaprolaktonie (PCL), głównym składniku preparatu. Jest to wysoce bezpieczny polimer, który jest powszechnie stosowany w medycynie od ponad 20 lat.

Dwufazowe działanie preparatu Ellanse™

Wypełniacz Ellanse™ posiada podwójne działanie. Wprowadzony do tkanki w nośniku żelowym niweluje zmarszczki oraz fałdy, dając natychmiastowy efekt wypełnienia. Drugorzędowe działanie jest rozciągnięte w czasie. Polikaprolakton tworzy mikrostruktury, które są „rusztowaniem” dla nowopowstającego kolagenu, syntetyzowanego przez okoliczne komórki. Dzięki temu osiągnięte tuż po podaniu wypełnienie zmarszczek pozostaje widoczne przez długi czas, a skóra wygląda na lepiej odżywioną i nawilżoną.

Wskazania do zabiegu

Polecany jest on dla najbardziej wymagających pacjentów, ceniących sobie pewny rezultat oraz możliwość dostosowania  czasu trwania efektu odmłodzenia. Preparat Ellanse™ jest dostępny w niżej określonych wariantach:

 • Ellanse™ S – jeden rok trwania efektu wypełnienia
 • Ellanse™ M – 2 lata
 • Ellanse™ L – 3 lata
 • Ellanse™ E – 4 lata

Wskazaniami do zabiegu są:

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem Ellanse™ może być przeprowadzony jedynie przez certyfikowanego lekarza. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, podczas której przeprowadzony zostaje wywiad z pacjentem. Czas zabiegu wynosi około 40 minut. Aby zapewnić zwiększony komfort zabiegu, przed podaniem preparatu zostaje nałożony krem znieczulający na miejsca, w których zostanie dokonana iniekcja.

Wypełniacz Ellanse™ zostaje podawany w indywidualnie przydzielonych przez lekarza dawkach, celem uniknięcia powikłań. Preparat zostaje wprowadzony pod skórę przy pomocy cienkiej igły, celem zmniejszenia uczucia bólu oraz pozostawieniu jak najmniej widocznych śladów po ukłuciach.

Po tak wprowadzonym preparacie wykonuje się delikatny masaż skóry, celem jego odpowiedniego rozprowadzenia. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia oraz obrzęk, utrzymujący się maksymalnie  2 doby.

Zabieg Ellanse™ – przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia
 • Choroby nowotworowe
 • Zmiany zapalne w obrębie skóry
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Choroby wirusowe np. opryszczka
 • Ciężkie alergie

Więcej informacji o właściwościach produktu i efektach, jakie dają zabiegi z wykorzystaniem preparatu Ellanse znajdą Państwo na polskiej stronie producenta: www.ellanse.pl