Aquafilling® Bodyline

Bezoperacyjne powiększanie biustu

Aquafilling Bodyline Wrocław – klinika Nowa Estetyka

Bezoperacyjne powiększanie biustu Aquafilling Bodyline we Wrocławiu

Aquafilling® Bodyline to unikatowy preparat wypełniający dający spektakularne efekty powiększenia piersi bez ingerencji skalpela.

Paniom marzącym o większym lub bardziej jędrnym biuście, współczesna medycyna estetyczna oferuje bezpieczne i skuteczne zabiegi Aquafilling® Bodyline. Stanowią one alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznego wszczepienia silikonowych implantów lub gdy pacjentka, z różnych względów, nie została zakwalifikowana do tradycyjnej operacji modelowania piersi.

Oczekiwane rezultaty to zwiększenie rozmiaru, ujędrnienie piersi oraz wyrównanie widocznej asymetrii. Aquafilling® gwarantuje bardzo naturalne powiększenie piersi, gdyż właściwie zaaplikowany preparat jest niewyczuwalny w dotyku. Efekty utrzymują się od 5 do 8 lat (dane producenta).

Zabieg poprzedza badanie ultrasonograficzne piersi oraz wykonanie zdjęcia rentgenowskiego kręgosłupa celem wykrycia ewentualnych zmian i asymetrii.

Niechirurgiczne powiększanie piersi preparatem Aquafilling® polega na wprowadzeniu, za pomocą kaniuli, specjalnego żelu hydrofilowego do tkanek miękkich modelowanej okolicy. Skład preparatu to 98% soli fizjologicznej i 2% poliamidu. Żel wprowadzany jest pod gruczoł piersiowy po miejscowym znieczuleniu ksylokainą, co sprawia, że cała procedura jest bezbolesna i komfortowa dla pacjentki. Modelowanie biustu trwa około 60 minut.

Aby możliwe było wstrzyknięcie preparatu, na skórze wykonuje się nacięcie nieznacznie większe niż ślad po nakłuciu igłą wykorzystywaną do pobierania krwi – dlatego też zabieg ten zaliczany jest do stosunkowo bezpiecznych i nie wymaga tak długiego okresu rekonwalescencji jak tradycyjne implanty powiększające piesi. Brak nacięć chirurgicznych znacząco zmniejsza także ryzyko powstania blizn.

Jeszcze tego samego dnia po skończonym zabiegu pacjentka może wrócić do domu, a po kilku dniach możliwy jest powrót do pracy. Bezpośrednio po zastosowaniu Aquafilling® Bodyline należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, spania w pozycji na brzuchu oraz wizyt w saunie i na basenie. Powrót do wcześniejszej aktywności fizycznej i treningów możliwy jest po 21 dniach.

W trakcie rekonwalescencji wymagane są samodzielne, regularne zmiany opatrunków i delikatne masaże według szczegółowych instrukcji lekarza. Wspomaga to prawidłowe rozprowadzenie preparatu w tkankach.

Należy unikać kontaktu miejsca wkłucia z bieżącą wodą przez ok. 7 dni. W trakcie kilku tygodni po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnej bielizny modelującej.

Termin wizyty kontrolnej zostaje ustalony zgodnie z zaleceniami lekarza.

Aquafilling® – przeciwwskazania do zabiegu

Niemożliwe jest zakwalifikowanie pacjentek, u których wywiad lekarski ujawnił problemy z krzepliwością krwi, choroby somatyczne, aktywną infekcję skórną oraz alergie na składniki preparatu wypełniającego lub niektóre leki.

Zabiegów nie przeprowadza się na pacjentkach z obciążonym wywiadem raka piersi w rodzinie oraz w trakcie leczenia chorób nowotworowej.

Skutki uboczne i efekty

Wprowadzenie preparatu pod gruczoł piersiowy może wiązać się z utrudnioną dalszą diagnostyką ultrasonograficzną zmian gruczołu piersiowego. W literaturze opisywane były przypadki wypływania żelu przez miejsce wprowadzenia kaniuli.

Efekt powiększenia piersi utrzymuje się przez 5-8 lat, po czym preparat zostaje w naturalny sposób wydalony z organizmu.

Aquafilling – cena: 10 000 zł (2x100ml preparatu Aquafilling®)

 

Decydując się na zabieg powiększenia piersi w gabinecie Nowa Estetyka masz pewność najnowocześniejszego sprzętu wykorzystywanego przy zabiegach, wiedzy i wieloletniego doświadczenia certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Nasz gabinet cieszy się zaufaniem pacjentek zarówno z Wrocławia, regionu Dolnego Śląska jak i całego kraju. W ofercie znajdują się nie tylko zabiegi powiększania piersi, ale również inne terapie medycyny estetycznej, takie jak zabiegi laserem frakcyjnym CO2, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i ginekologia estetyczna.

Zapraszamy do kontaktu!