Laser Bioxel Wrocław – Nowa Estetyka

Czym jest laser frakcyjny BIOXEL?

Laser frakcyjny Bioxel jest innowacyjną oraz wszechstronną metodą odmładzania skóry twarzy oraz stref intymnych. Podstawą zabiegu jest przywrócenie skórze jej napięcia oraz usunięcie niedoskonałości takich jak blizny potrądzikowe lub niechciane piegi. Leczenie przy użyciu tego lasera gwarantuje krótki czas zabiegu, co niweluje odczucie dyskomfortu.

Pacjentki wraz z wiekiem coraz częściej zgłaszają się do lekarza z różnych powodów, czy to ze względu na zmiany chorobowe sfer intymnych, czy też fizjologiczne starzenie się ciała. Z tego powodu laser Bioxel został stworzony również z myślą o odmłodzeniu warg sromowych, zwiększeniu napięcia pochwy oraz zniwelowaniu wszelkich dyskomfortów podczas stosunku, wszystko po to aby przywrócić przyjemność życia seksualnego.

Wskazania do zabiegu

  • Zmarszczki
  • Blizny potrądzikowe
  • Piegi
  • Bolesność, suchość lub świąd podczas stosunku
  • Ablacyjne odmłodzenie pochwy
  • Labioplastyka

Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Zabiegu nie wykonuje się podczas miesiączki
  • Infekcje dróg rodnych
  • Nowotwory złośliwe

Przebieg zabiegu

Tak jak przed innymi zabiegami laseroterapii stref intymnych, przed zabiegiem Bioxel zaleca się konsultację ginekologiczną oraz należy pamiętać o zaktualizowaniu badań cytologicznych szyjki macicy. Zabieg laserem Bioxel trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Ze względu na wysoką precyzję koagulacji oraz niską inwazyjność jest całkowicie bezpieczny.

Podstawą zabiegu jest zjawisko fototermolizy – głowica urządzenia emituje światło laserowe, podgrzewające tkanki na wybranej przez lekarza głębokości, stymulując je do regeneracji oraz zwiększenia ilości włókien kolagenowych. Ta metoda jest na tyle wszechstronna, że może być bezpiecznie stosowana w wielu miejscach na naszym ciele. Laser poprzez stymulowaną regenerację tkanek obkurcza światło pochwy oraz polepsza jej nawilżenie, zmniejszając dyskomfort podczas stosunku. Dodatkowo stosowany na wargi sromowe zwiększa ich napięcie, wygładza oraz rozjaśnia.

Czy zabieg laserem Bioxel jest bolesny?

Dzięki oddziaływaniu na głębsze warstwy tkanek oraz krótkiemu czasowi zabiegu nie dochodzi do krwawienia. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 15 minut, dzięki czemu łatwiej jest go zaplanować przy napiętym grafiku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeżeli wykonujemy rewitalizację skóry twarzy, wówczas na skórę pacjentki na 20 min przed zabiegiem zostaje nałożony krem znieczulający. Natomiast przy zabiegach pochwy, ze względu na słabe unerwienie jej ścian, stosowanie znieczulenia nie jest wskazane. Po zabiegu mogą powstać lekkie obrzęki i zaczerwienienia, które znikają po maksymalnie dwóch dniach.