Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

dr n med. Łukasz Bełza
od wielu lat związany z medycyną estetyczną i ginekologią plastyczną.Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa ukończył w I Klinice i Katedrze Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu.

Powiększanie ust we Wrocławiu – Nowa Estetyka

Z punktu widzenia estetyki, pełne i dobrze nawilżone usta nadają wyrazistego wyglądu całej twarzy – kiedy zbyt wąskie czy asymetryczne, mogą nie wpasowywać się w doceniane kanony piękna. Pod wpływem negatywnych czynników i procesów starzenia usta tracą nawilżenie, wyraźny kontur i równomierne zabarwienie, zanika czerwień wargowa. Nie musimy się jednak na to godzić!

Paleta preparatów na bazie usieciowionego kwasu hialuronowego pozwala na odzyskanie pełnej objętości ust, modelowanie kształtu lub korektę asymetrii warg. Powiększenie ust poprawia nie tylko wygląd, ale również samoocenę i samopoczucie pacjenta.

Czas trwania zabiegu ok. 30 minut
Znieczulenie możliwe znieczulenie miejscowe
Rekonwalescencja obrzęk, nadwrażliwość na ból i niewielkie siniaki do 3 dni, pacjent może od razu po zabiegu wrócić do pracy
Przed zabiegiem przez 5 dni przed zabiegiem nie brać aspiryny
Po zabiegu unikać solarium, sauny, opalania przez 10-14 dni
Efekty 6-12 miesięcy, zależnie od preparatu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – efekty

 • odbudowa utraconej z wiekiem objętości ust
 • nawilżenie ust
 • podkreślenie granicy między ustami a skórą otaczającą
 • wymodelowanie granicy ust
 • usunięcie zmarszczek promienistych wokół ust
 • korekta bruzd nosowo-wargowych
 • powiększenie objętości zbyt wąskich ust
 • korekta asymetrii (szczególnie, gdy warga górna jest dysproporcjonalnie węższa)
 • nawilżenie oraz odświeżenie naturalnej czerwieni ust
 • modelowanie rynienki podnosowej i łuku kupidyna
 • podniesienie opadających kącików ust

Podanie kwasu hialuronowego daje natychmiastowy efekt nawilżenia, już po jednym zabiegu usta są bardziej zmysłowe, ponętne, a ich kontur wyraźnie zaznaczony. Ponadto kwas hialuronowy przyczynia się do zwiększenia produkcji nowego kolagenu w ramach naturalnych mechanizmów regeneracyjnych – dzięki temu usta stają się bardziej sprężyste, a płytkie zmarszczki wokół ust zostają wygładzone. Efekt końcowy podziwiać można już po ok. tygodniu.

Kwas hialuronowy skutecznie wypełnia mikro zmarszczki wokół ust, nawilża i zwiększa objętość tkanki, maskując widoczne oznaki starzenia skóry, nie ma jednak właściwości przeciwdziałających samemu procesowi starzenia.

Jak długo utrzymują się efekty? 

Z czasem hialuron zostaje wchłonięty przez organizm. Dzięki temu możemy przekonać się, czy taka metamorfoza spełnia nasze oczekiwania – bez ryzyka blizn czy powstania wyczuwalnych zgrubień w postaci twardych grudek.

Czas absorpcji preparatu to 6-12 miesięcy – po tym czasie zabieg można powtórzyć. Czas utrzymania efektu zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jeżeli zauważymy zdecydowany ubytek preparatu, nie ma przeciwwskazań, by powtórzyć iniekcje wypełniacza przed upływem wspomnianych 6 miesięcy.

Przed zabiegiem

Podczas konsultacji z pacjentem omówiony zostaje pożądany rezultat zabiegu, docelowy kształt i objętość ust. Wprawne oko specjalisty potrafi zweryfikować oczekiwania pacjenta tak by uzyskać subtelny efekt pełniejszych, bardziej jędrnych ust, bez sztucznego “napompowania”. Jeżeli zależy nam na znacznym zwiększeniu objętości warg, proces taki przeprowadza się etapami przez okres kilku miesięcy, stopniowo aplikując nieznaczne dawki wypełniacza. W ten sposób możliwe jest zachowanie naturalnego wyglądu ust i właściwych proporcji. Docelowy rozmiar ust musi pasować do typu urody pacjenta i proporcji całej twarzy.

Na 5 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków blokujących działanie płytek –  aspiryny. Bezpośrednio przed podaniem kwasu hialuronowego usta należy oczyścić z makijażu. Zazwyczaj wykonuje się fotografię do dokumentacji medycznej – zdjęcia “przed i po” pozwalają obiektywnie ocenić efekty działania preparatu.

Przebieg zabiegu

Zazwyczaj zabieg modelowania lub powiększania ust poprzedza miejscowe znieczulenie lidokaliną lub kremem. Niektóre wypełniacze również zawierają w składzie środki znieczulające. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Płynnie i powoli wstrzykuje się mikro dawki kwasu hialuronowego za pomocą wielu wkłuć. Odpowiednia technika zapewnia równomierne powiększenie ust. Iniekcje preparatu za pomocą mikro igły zapewniają minimalny dyskomfort oraz niezwykle krótki czas rekonwalescencji.

Delikatny masaż ust pozwala równomiernie rozprowadzić preparat w tkance i nadać wargom odpowiedni kształt. Zapobiega to powstawaniu miejscowych zgrubień.

Przeciwwskazania

Pacjenta dyskwalifikuje uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Zabiegu nie wykonuje się u osób z aktywnym stanem zapalnym w okolicy ust i opryszczką, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przed zabiegiem należy zakończyć leczenie antybiotykowe.

Powiększanie ust – cena: 1250 zł (1 ampułka) – CENNIK

Zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej.