Labioplastyka we Wrocławiu

dr n med. Łukasz Bełza
od wielu lat związany z medycyną estetyczną i ginekologią plastyczną.Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa ukończył w I Klinice i Katedrze Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu.

Labioplastyka we Wrocławiu – centrum medyczne Nowa Estetyka

Plastyka warg sromowych

Labioplastyka to zabieg chirurgicznej korekty warg sromowych wybierany przez pacjentki niezadowolone z wyglądu defektów okolic intymnych, których wielkość i kształt w dużej mierze uwarunkowane są genetycznie.

Wskazaniem do labioplastyki jest dyskomfort odczuwany przez pacjentki podczas stosunku, uprawiania sportu (jazda konna, jazda na rowerze) oraz codziennych czynnościach. Coraz częściej jednak, w przypadku nadmiernie rozwiniętych warg sromowych, zabiegi labioplastyki podyktowane są względami estetycznymi, kiedy wargi sromowe są zbyt duże, wiotkie lub asymetryczne. Przywrócenie estetycznego wyglądu narządów intymnych dla wielu kobiet oznacza odzyskanie pewności siebie, komfortu życia codziennego i jakości życia seksualnego.

Labioplastyka warg sromowych mniejszych

Plastyka sromu zazwyczaj obejmuje zmniejszenie przerostu warg sromowych mniejszych, zmianę kształtu lub wyrównanie ich asymetrii. W klinice Nowa Estetyka labioplastyka wykonywana jest metodą “fenestracji”, która gwarantuje optymalne efekty estetyczne z przywróceniem naturalnie wyglądającego brzegu oraz niewidoczne blizny po zabiegu.

Labioplastyka – przebieg zabiegu

Zabieg plastyki warg sromowych poprzedza wnikliwy wywiad lekarski oraz badanie ginekologiczne. W trakcie konsultacji lekarz przedstawia szczegółowy opis przebiegu labioplastyki i uzgodniony zostaje pożądany efekt końcowy korekty.

Labioplastyka wykonywana jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 45 minut. Pacjentka nie odczuwa bólu. Usunięty zostaje nadmiar tkanki, następnie rany zostają zamknięte poprzez założenie wchłanialnych szwów śródskórnych dla jak najlepszego wyniku estetycznego.

Pielęgnacja po zabiegu labioplastyki

Po zabiegu zachować należy szczególną higienę intymną stosując mydło o właściwościach lekko dezynfekujących każdorazowo po skorzystaniu z toalety. Dyskomfort łagodzić można przyjmując leki przeciwbólowe (ból w okolicy krocza ustępuje do tygodnia po zabiegu). Bezpośrednio po zabiegu zaleca się unikać długiego siedzenia lub wielogodzinnej jazdy samochodem.

Labioplastyka nie wymaga hospitalizacji, pacjentka może wrócić do domu od razu po zabiegu. Całkowite zagojenie rany następuje po 6-8 tygodniach – wtedy też widoczny jest rezultat końcowy. Przez 2 tygodnie po zabiegu zaleca się unikanie intensywnej aktywności fizycznej oraz dźwigania a także wstrzemięźliwość seksualną przez 6 tygodni. Wizyty kontrolne po 1, 2 i 6 tygodniach.

Zalecenia przed zabiegiem labioplastyki

  • zabieg wykonywany krótko po menstruacji, nigdy w trakcie krwawienia lub kilka dni przed
  • badanie cytologiczne
  • morfologia
  • układ krzepnięcia
  • glukoza na czczo
  • zakaz przyjmowania aspiryny i leków wpływających na krzepnięcie na 7 dni przed zabiegiem

Labioplastyka – cena w centrum medycznym Nowa Estetyka we Wrocławiu: od 3 000 zł

Zobacz cennik zabiegów Nowa Estetyka»