Fibryna bogatopłytkowa Wrocław – centrum medyczne Nowa Estetyka

Iniekcja aktywnej fibryny (i-PRF) to najnowsze odkrycie w dziedzinie medycyny estetycznej – jednak na czym dokładnie polega działanie fibryny bogatopłytkowej?

Skóra wraz z wiekiem traci cenne składniki odżywcze oraz kolagen i elastynę. Wynikiem tego jest zauważalny efekt fotostarzenia się skóry, utrata przez nią sprężystości i jędrności, oraz coraz większe uwidacznianie się zmarszczek. Celem zabiegu podania aktywnej fibryny jest delikatne uwypuklenie zmarszczek oraz długofalowe pobudzenie komórek skóry do samoregeneracji.

Efekt natychmiastowy, czyli redukcja zmarszczek, osiągany jest dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Koalogująca fibryna zaczyna wypychać tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Efekt stymulacji komórek, czyli działanie długofalowe, zawdzięczamy płytkom krwi (thrombocytes) uwięzionym między włóknami fibryny.

Trombocyty nieprzerwanie, lecz powoli, wydzielają zgromadzone w nich czynniki wzrostu. Doprowadza to do wzmożonego namnażania się komórek śródbłonka naczyń, co polepsza ukrwienie i odżywienie tkanek. Aktywowane zostają również fibroblasty, w wyniku czego następuje synteza nowego kolagenu – głównego czynnika odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry.

Sposób działania terapii można fibryną aktywną i-PRF porównać do terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP). Znacząca różnica istnieje jednak w sposobie uwalniania czynników wzrostu z płytek krwi. Ich powolne i długotrwałe wydzielanie podczas terapii fibryną bogatopłytkową i-PRF zapewnia nam znacznie lepszy efekt niż ich nagłe uwolnienie, jakie ma miejsce w mezoterapii.

Komórki są stale stymulowane i niepotrzebne jest tak częste odnawianie dla nich „sygnału” pobudzającego, a efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

Czas trwania zabiegu ok. godziny
Znieczulenie miejscowe
Rekonwalescencja pacjent może od razu wrócić do pracy
Efekty nawet do 2 lat
Bezpieczeństwo wysokie
Komplikacje nie występują
Wskazania zmarszczki głębokie, ubytki tkanek, blizny potrądzikowe

Fibryna bogatopłytkowa – przebieg zabiegu

Zabieg iniekcji fibryny bogatopłytkowej przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Na 30 minut przed iniekcją na obszary skóry poddawane leczeniu nałożony zostaje krem zawierający składniki znieczulające, celem zapewnienia jak największego komfortu zabiegu.

Pobrana przez lekarza niewielka ilość krwi zostaje odseparowana, a uzyskany roztwór pobrany do strzykawki wyposażonej w mikro igłę, której ukłucia są prawie niewyczuwalne.

Całość zabiegu trwa około 60 minut.

Przeciwwskazania

Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietoleracji.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • niektóre choroby krwi