Botox – usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej Nowa Estetyka

Zastrzyki z botuliny (Botoxu) i oswojonych toksyn

Dla kobiety twarz jest wizytówką. Patrząc na nią możemy dowiedzieć się o jej charakterze, trybie życia, poziomie zadbania o własne zdrowie. Jednocześnie czasem chce ona ukryć niektóre rzeczy przed otoczeniem i zostawić je tylko dla siebie, jak na przykład wiek. „Nową” twarz można zdobyć w krótkim czasie przy pomocy iniekcji toksyny botulinowej.

Zdumiewające właściwości toksyny botulinowej na co dzień nazywanej botoksem i jej wpływ na skórę zostały zauważone w 1982 roku, kiedy preparat próbowano stosować do leczenia zeza. Wtedy został zauważony jej „niepożądany” efekt w postaci wygładzenia poprzecznych zmarszczek w okolicy czoła.

Toksyna botulinowa Typu A jest tysiąckrotnie osłabioną toksyną bakterii Clostridium botulinum. W medycynie estetycznej znalazła ona swoje miejsce w wygładzaniu zmarszczek poprzecznych na czole, zmarszczek między brwiami, korygowania „kurzych łapek” w kącikach zewnętrznych oczu, choć jest także stosowana w leczeniu nadpotliwości i migreny.

Botox wpływa na unerwienie mięśni w taki sposób, że rozluźniają się one pod jej wpływem tracąc przekaźnictwo nerwowe uczestniczące przy ich skurczu. Wrażliwość skóry pozostaje niezmieniona, a toksyna po 3 – 9 miesiącach jest całkowicie wydalana z organizmu.

Zabieg z wykorzystaniem Botoxu jest bezpieczny. Cienkie igły, którymi wykonywane są zastrzyki, nie pozostawiają śladów na skórze. Po podaniu preparatu od razu można powrócić do obowiązków, a pełne efekty podania Botoxu widoczne są po dwóch tygodniach od podania.

Iniekcje z użyciem Botoxu są przeprowadzane tylko po konsultacji u lekarza i potwierdzeniu, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wstrzyknięcia toksyny. Skórę przed zabiegiem odtłuszcza się antyseptykiem, natomiast przy miejscach na skórze o podwyższonej czułości podaje się anestetyk o działaniu miejscowym.

Wskazania do zabiegu zastrzyków z botoksu

  • Zmarszczki dynamiczne okolicy gładzizny, poziome zmarszczki czoła, kurze łapki
  • uśmiech dziąsłowy
  • nadpotliwość

Przeciwwskazania

  • ciąża, okres laktacji
  • miastenia gravis, Lambera Etona
  • słabość mięśniowa w miejscu podania
  • ostre infekcje
  • choroby skórne w miejscu podania
  • nadwrażliwość organizmu na toksynę